II liga koszykarzy: UMKS na 81 proc.

Czwarte zwycięstwo z rzędu UMKS-u Kielce. Podopieczni Grzegorza Kija dzięki aż 81-procentowej skuteczności pewnie pokonali Hawajskie Koszule Żory.
Jeszcze w 16. min kielczanie przegrywali jednak po przechwycie i punktach Przemysława Jasińskiego 34:38. Do tego momentu nie radzili sobie z szybkimi, ale też nieułożonymi akcjami gości. Przy poprawie wyniku UMKS mógł liczyć na Łukasza Pileckiego i Huberta Makucha. Ten pierwszy do przerwy zdobył 21 punktów przy bardzo dobrej skuteczności - 5/6 za dwa i 3/5 za trzy. Cztery "oczka" mniej rzucił Makuch, ale aż piętnaście w drugiej kwarcie. Po jego trafieniu w 19. min było 50:42. Po przerwie gościom, którzy grali w zaledwie siedmioosobowym składzie, zabrakło sił. Przewaga gospodarzy tylko rosła. W 34. min po punktach Rafała Gila było już 89:70. W sobotę UMKS zagra na wyjeździe z AZS-em Radom.

UMKS Kielce - Hawajskie Koszule Żory 109:91 (23:21, 31:25, 23:20, 32:25)

UMKS: Pilecki 25 (3), Makuch 23 (1), Gil 20 (2), Jurczyk 11 (1), Bacik 9 (1), Kasperzec 8, Kij 5 (1), Fąfara 4, Miernik 2, Dziura 2, Jastrząb.

Inny wynik 16. kolejki: Pogoń Ruda Śląska - Alba Chorzów 84:90.