I liga siatkarek: Rumia też za mocna...

Nie widać końca serii porażek AZS-u KSZO. W sobotę ostrowczanki, choć zagrały najlepszy mecz w tym roku, uległy solidnej drużynie z Rumi.

Przyjezdne kontrolowały mecz od pierwszych piłek (5:10, 8:13), a to że otwierającego go seta nie wygrały gładko i przekonująco zawdzięczają głównie skutecznej na środku Iwonie Kosiorowskiej. Przez jej efektowne ataki i czujną grę na bloku przewaga Rumi topniała aż do remisu po 19. Ostrowczankom nie udało się jednak ani razu wyjść na prowadzenie, nie pomogła też obrona dwóch piłek setowych. Druga partia była niemal lustrzanym odbiciem pierwszej - to AZS KSZO utrzymywał bezpieczną przewagę (16:12, 20:16), choć też nie ustrzegł się małej dekoncentracji (21:20). Zwycięski set miejscowych nie zmobilizował, a rozzłościł rywalki. W trzeciej, a szczególnie w czwartej odsłonie, przewaga Wybrzeża była już bezdyskusyjna. Siatkarki TPS-u miały sporo atutów. Dysponowały trudniejszym serwisem, zwłaszcza w decydującym secie wyśmienicie prezentowały się w bloku, a w przekroju całego spotkania pokonały rywalki w kluczowym elemencie - były zdecydowanie skuteczniejsze w ataku. Za tydzień AZS KSZO jedzie do Sosnowca na pojedynek z SMS.

AZS KSZO Ostrowiec - Wybrzeże TPS Rumia 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 15:25)

AZS KSZO: Świerszcz, Wardzińska, Król, Maj, Żalińska, Kosiorowska, Soja (libero) oraz Seta, Pawłowska.