Sołowow walczył z Raikkonenem

Michał Sołowow zajął 20 miejsce w słynnym Rajdzie Arktycznym, był najwyżej sklasyfikowanym kierowcą spoza Finlandii. Dzielnie walczył też kierowca Formuły 1 Kimi Raikkonen, który na mecie nie ukrywał fascynacji rajdami.
Sonik: Podczas rajdu dostałem 3000 smsów »

- W końcówce osiągnęliśmy naprawdę dobre czasy - to była jedna z dobrych stron tego rajdu - powiedział na mecie Sołowow, który startował w Arktycznym już po raz piąty.

Polska załoga mogła być jeszcze wyżej w klasyfikacji, gdyby nie 11 minutowa strata poniesiona w wyniku awarii samochodu podczas drugiego etapu. Wicemistrzowie Europy zajmowali nawet 10 miejsce. Bardzo udana była końcówka imprezy, Sołowow na trzech odcinkach specjalnych "wbił się" do ścisłej czołówki (trzecie miejsce i dwukrotnie drugie).

- Mając idealny samochód można walczyć z Finami na tym terenie jak równy z równym. Widać to było na ostatniej pętli, kiedy przyjeżdżaliśmy kilka sekund za całą plejadą Finów bijących się o zwycięstwo do ostatniego metra zaśnieżonej drogi - mówi Maciek Baran, pilot Sołowowa.

Były mistrz Formuły 1 Raikkonen, który dotarł do mety na 13 pozycji był pod wrażeniem emocji, jakie towarzyszyły mu podczas rajdu. Zapowiedział, że zrobi wszystko, aby znaleźć lukę w kalendarzu F1 i częściej startować w rajdach.

Wyniki rajdu:

1.Juha Salo/Mika Stenberg(FIN)Mitsubishi Lancer Evo IX2:01.14,1
2.Kosti Katajamäki/Lasse Hirvijärvi(FIN)Mitsubishi Lancer Evo IX+15,2
3.Jari Ketomaa/Miika Teiskonen(FIN)Subaru Impreza WRX STI N14+33,2
13.Kimi Räikkönen/Kaj Lindström(FIN)Fiat Punto Abarth S2000+6.34,0
20.Michał Sołowow/Maciej Baran(PL)Peugeot 207 S2000+15.08,2
Hołowczyc o planach na przyszły rok - czytaj tutaj »