Kubica o nowym bolidzie

Kubica: Będę się starał, żeby powtórzyć pierwszą część poprzedniego sezonu, zakończyć jednak chciałbym lepiej.
Alonso trenował kolarstwo »

Nowy bolid BMW został zaprezentowany na torze Riccardo Como w Walencji. W porównaniu do ubiegłego sezonu, zgodnie z nowym regulaminem tylnie skrzydło jest węższe i umieszczone zostało wyżej, przednie natomiast zostało wydłużone. Potwierdzona została także para kierowców z poprzedniego sezonu: Polak Robert Kubica i Niemiec Nick Heidfeld.

- Cztery lata temu, kiedy zaczynaliśmy, powiedzieliśmy że w tym zbliżającym się sezonie będziemy walczyć o tytuł - oświadczył Mario Theissen. Do tej pory wszystkie cele zostały osiągnięte, tak więc nie mamy powodów, aby tego nie kontynuować. To, co czeka nas w zbliżającym się sezonie nie będzie łatwym doświadczeniem, wszystkie stajnie będą próbowały nowych rozwiązań, nie wiedząc w zasadzie, czy są one prawidłowe. To wszystko jest też jednak bardzo intrygujące.

Pierwsze okrążenia przejechał Kubica - Będę się starał, żeby powtórzyć początek poprzedniego sezonu, zakończyć jednak chciałbym lepiej - powiedział Polak.

Kubica przejechał w Walencji, nowym bolidem BMW F1.09, 99 okrążeń. Polak nie miał problemów technicznych i jak poinformowano, nawet zatrzymanie się z powodu braku benzyny było zaplanowane. - Towarzyszył nam wiatr, jednak warunki okazały się lepsze niż na początku. Postępy w pracy nad bolidem pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze - mówił Polak.

W piątek za kierownicą zasiądzie Nick Heidfeld.

Articles reprinted in this issue in collaboration with La Gazzetta dello Sport/www.gazzetta.it are copyrighted 2008 by The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. All rights reserved. Artykuły opracowane we współpracy z La Gazzetta dello Sport/ www.gazzetta.it Wydawca The RCS Quotidiani S.p.A. Companies, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej o teamie BMW - czytaj tutaj »