Alonso: zamierzam zdobyć tytuł

Hiszpański kierowca zamierza uciąć wszelkie spekulacje na temat swojego ewentualnego przejścia do Ferrari. Zadeklarował, iż jego największym marzeniem jest zdobycie w nadchodzącym sezonie F1 indywidualnego mistrzostwa świata dla zespołu Renault.
BMW Sauber straciło sponsora »

- Mam tylko jeden cel na rok 2009 - podwójne mistrzostwo: indywidualne i dla Renault w klasyfikacji konstruktorów - powiedział Hiszpan podczas prezentacji R29, nowego bolidu swojego teamu.

Zapytany na temat doniesień "La Gazzetta dello Sport", jakoby miał uzgodnione przenosiny do zespołu Ferrari w roku 2011, zaprzeczył. - Odpowiadam na to pytanie od czterech czy pięciu lat. Jeśli będziemy w tym sezonie wygrywać wyścigi i liczyć się w walce o mistrzostwo może ludzie zapomną o całej sprawie z Ferrari i taki jest mój cel. Jestem bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek. Jeśli nie zdobędziemy mistrzostwa, będzie to bardzo rozczarowujący sezon.

Alonso to dwukrotny mistrz świata. Swoje tytuły zdobywał w 2005 i 2006 roku. W ubiegłym sezonie po fatalnym początku, w ostatnich sześciu wyścigach zdobył więcej punktów niż jakikolwiek inny kierowca.