Mierzejewski piłkarzem Cracovii

Łukasz Mierzejewski, do tej pory napastnik Widzewa, przeszedł podwójne badania lekarskie, zanim zyskał akceptację klubu z ul. Kałuży. Dziś ma podpisać kontrakt z Cracovią.
Półtora roku temu Mierzejewski miał operację stawu skokowego. - Na badaniu USG widoczne były blizny. Dopiero wizyta u dr. Zbigniewa Ficka w Bieruniu potwierdziła zdolność do gry - wyjaśnił Jakub Tabisz, wiceprezes Cracovii.

W niedzielę Mierzejewski był na przedpołudniowych zajęciach Cracovii. Przez półtora roku w Widzewie strzelił zaledwie jednego gola. W 1999 roku został wicemistrzem Europy U-16. Dwa lata później świętował złoty medal z reprezentacją U-18.

Oddala się możliwość wcześniejszego pozyskania przez Cracovię Jakuba Grzegorzewskiego z Górnika Łęczna. - Jeśli w tym tygodniu nie załatwimy sprawy, poczekamy do lipca i dostaniemy zawodnika za darmo - twierdzi Tabisz. - Nie będziemy załatwiali spraw za Górnika [macierzysty klub Grzegorzewskiego, Concordia Piotrków Trybunalski, dopomina się o pieniądze - przyp. red.].

Dopiero od poniedziałku treningi wznowią Bartosz Ślusarski i Maciej Murawski. Napastnik pozyskany z West Bromwich Albion wykorzystał zaległy urlop, a Murawski chorował.

Bardzo blisko Cracovii jest Damian Misan z Miedzi Legnica. To dziwny transfer, bo trzecioligowy napastnik nie strzelił gola od przeszło roku.