M¦ w piłce ręcznej: W polskiej grupie bez niespodzianek

W grupie C rozgrywanych w Chorwacji M¦ nie było niespodzianek. Faworyzowana Macedonia pokonała Algierię, a mistrzowie ¶wiata - Niemcy po zaciętym meczu wygrali z Tunezj± 26:24.
Polska - Rosja Z czuba i na żywo »

Niemcy, którzy przed dwoma laty na turnieju rozgrywanym u siebie wywalczyli złoty medal, przed imprez± w Chorwacji całkowicie odmłodzili swoj± kadrę. Kariery zakończyli Schwarzer, Kehrmann, którzy byli filarami tamtej drużyny, a jeden z kluczowych graczy w rotacji - Kraus nie zagrał z powodu kontuzji. Ponoć ma być gotowy na mecz z Polsk±.

Na pocz±tku meczu zapachniało sensacj±. Tunezyjczycy, mistrzowie Afryki prowadzili nawet czterema bramkami, ale jeszcze przed przerw± Niemcom udało się doprowadzić do wyrównania. Na siedem minut przed końcem wynik nadal pozostawał spraw± otwart±. W drużynie Tunezji bardzo dobrze zagrał Issem Hmam, na co dzień zawodnik jednej z lepszych w Europie Montpellier, ale to nie on był bohaterem spotkania. W końcówce trzy bramki z rzędu zdobył Galdorf i Niemcy, choć z problemami, to wygrali 26:24.