II liga koszykarzy: UMKS wreszcie wygrał na wyjeździe

W Chorzowie zakończyła się seria wyjazdowych porażek UMKS-u Kielce. Po trzech niepowodzeniach wygrana 77:65 z Albą.
- Będzie to trudny pojedynek, tym bardziej że gospodarze wygrali ostatnich pięć spotkań - zapowiadał Hubert Makuch, rozgrywający kielczan. W dodatku goście musieli sobie radzić bez chorych Wojciecha Miernika i Krzysztofa Dziury. Tego pierwszego w roli młodzieżowca musiał zastąpić niegrający dotąd aż tak dużo Paweł Bacik (zaliczył 35 minut).

Mimo to od początku spotkania kielczanie wypracowywali wysoką przewagę. W 7. min - po rzucie osobistym Bacika - prowadzili 15:4. Świetnie przez pierwsze trzy kwarty grali w obronie i wygrali walkę na tablicach (mieli dziewięć zbiórek więcej od rywali). Tradycyjnie brylował w tym Łukasz Fąfara (znów 17 zbiórek). - Rzadko się zdarza, byśmy zatrzymali rywala w jego hali na tak niskiej zdobyczy. Nie daliśmy narzucić sobie nieco chaotycznego stylu Alby, graliśmy długie, spokojne akcje - opowiadał Grzegorz Kij, trener UMKS-u. Jego zespół przesądził o losach spotkania w trzeciej kwarcie. W 26. min po rzucie Bacika prowadził najwyższą różnicą - 56:33. - Szkoda, że w ostatnich dziesięciu minutach trochę się rozluźniliśmy, bo wygrana powinna być efektowniejsza. Ważne, że trafialiśmy w tej kwarcie wolne, bo rywale ratowali się faulami - dodał Kij.

W sobotę o godz. 17 UMKS podejmie Bank Spółdzielczy Żory.

Alba Chorzów - UMKS Kielce 65:77 (10:19, 17:21, 13:20, 25:17)

UMKS: Pilecki 21 (3), Bacik 18, Kasperzec 16 (4), Gil 12, Fąfara 6, Makuch 4, Kij, Jastrząb, Jurczyk.