Porażka Gedanii

Siatkarki Gedanii Żukowo przegrały w Bydgoszczy z Centrostalem 2:3 i wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet

Drużyna Grzegorza Wróbla nie wykorzystała okazji, aby odnieść drugie zwycięstwo w sezonie. Po wysoko przegranym pierwszym secie, dwa kolejne były popisem Gedanii. Zawodniczki z Żukowa spisywały się świetnie i wszystko wskazywało na to, że sięgną po pełną pulę. W kolejnych setach gdańszczanki, jakby zadowolone ze zdobycia jednego punktu, spuściły jednak z tonu i przeciętnie grający rywal wygrał 3:2. To czwarta w sezonie porażka Gedanii w pięciu setach (druga z Centrostalem).

Centrostal Bydgoszcz - Gedania Żukowo 3:2. Sety: 25:17, 17:25, 14:25, 25:23, 15:10. Gedania: Sawoczkina, Skowrońska, Tokarska, Nuszel, Ziemcowa, Wellna, Durajczyk (l) oraz Pasznik, Szymańska, Kaliszuk.

Pozostałe wyniki 12. kolejki PlusLigi Kobiet: Pronar Zeto AZS Białystok - Aluprof Bielsko-Biała 0:3, Gwardia Wrocław - Farmutil Piła 0:3, Stal Mielec - MKS Dąbrowa Górnicza (w poniedziałek), Muszynianka - Calisia (przełożony).