Ósme miejsce biatlonisty Tomasza Sikory w biegu na 15 km

Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów) zajął ósme miejsce w sobotnim biegu Pucharu Świata na 15 km ze startu wspólnego, który odbył się w słowackim Osrblie

W zawodach, w których wzięło udział 30 zawodników (na podstawie klasyfikacji PŚ), pierwsze miejsce zajął Fin Vesa Hietalahti - 42.50,6. Wyprzedził on o 41,5 s Niemca Alexandra Wolfa, który sprawił sobie miły prezent na 23. urodziny (obchodził je w piątek). Na trzeciej pozycji finiszował Ukrainiec Wiaczesław Derkacz - strata 1.10,3. W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Niemiec Frank Luck (248 pkt.) przed Pawłem Rostowcewem (Rosja, 230 punktów) i Hietalahtim (208). W środę w Osrblie Sikora, były mistrz świata (1995 rok), był piąty w biegu na 20 km.

Bieg biatlonistek na 12,5 km ze startu wspólnego wygrała Magdalena Forsberg ze Szwecji. To już jej szóste zwycięstwo w tym sezonie. Forsberg przebiegła ten dystans w czasie 35.45,4 i wyprzedziła Rosjankę Olgę Pylewą o 32,7 s. Trzecia finiszowała Niemka Uschi Disl - strata 51,9 s. W sobotnim biegu nie startowały reprezentantki Polski.

W klasyfikacji generalnej PŚ, po siedmiu zawodach, prowadzi Forsberg (300 punktów), mając 44 pkt. przewagi nad Niemką Andreą Henkel. Trzecia jest Pylewa - 243 pkt.