Każdy z uczestników otrzymał medal

SPORT NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Zawodniczki i zawodnicy z 9 ośrodków i szkół specjalnych z Zachodniopomorskiego oraz zaprzyjaźniony niemiecki klub z Celle wzięli udział w zawodach pływackich na basenie SDS.
Imprezę zorganizowaną w ramach Olimpiad Specjalnych Polska Regionu Zachodniopomorskiego tradycyjnie przygotował sztab osób z panią Teresą Mądry z ZSS nr 12 na czele. Tegoroczne zawody były już piątą edycją, ale w tym roku stawka była znacznie większa, bo najlepsi kwalifikowali się do Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w lipcu w Kielcach. Tradycyjnie w organizacji zawodów pomagała młodzież i nauczyciele szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych: X LO, I LO, Koło PCK. Jeszcze przed zawodami zapowiadało się na rekordową liczbę uczestników - zgłoszonych było 181 sportowców z 18 ośrodków i szkół z Zachodniopomorskiego. Ostatecznie wystartowały 103 osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Nie ilość, a radość uczestników była tego dnia najważniejsza na SDS. Było mnóstwo humorystycznych sytuacji, gdy np. sztafety dyskwalifikowano za zbyt szybkie zmiany, ale wszystkie wynikały z ogromnego zaangażowania sportowców. Wszyscy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Na podium też był niesamowity gwar i szczęście. Jeden z chłopców z uśmiechem odbierał pamiątkowy medal za zwycięstwo, choć nie mógł się wyprostować na ustawionym pod balkonem podium. Szczęśliwy nie zwracał uwagi na niedogodność, otrzymał nagrodę, którą będzie się chwalił w szkole przez najbliższe tygodnie.