Gdzie trafią młodzi z Cracovii

Jakub Grzegorzewski wciąż jest zawodnikiem Górnika Łęczna, mimo dużych starań Cracovii w sprawie wcześniejszego zwolnienia napastnika
Po sfinalizowaniu transferu Bartosza Ślusarskiego trener Artur Płatek w mniejszym stopniu naciska na szybkie sprowadzenie do Krakowa Grzegorzewskiego. Sam piłkarz wyglądał za to na przygnębionego. - Niestety, do piątku nie mogę nic powiedzieć, ale inaczej to sobie wyobrażałem - przyznaje.

Marek Szczęsny, wiceprezes Górnika, zapewnia, że jako przedstawiciel spółki prawa handlowego musi dbać o dobre interesy swojej firmy: - Nie jesteśmy organizacją charytatywną, żeby rozdawać prezenty.

Tymczasem Jakub Tabisz, wiceprezes Cracovii, zaprzecza, że kością niezgody jest kwota odstępnego. - Problemem zamieszania jest trzeci podmiot - mówi enigmatycznie Tabisz. Najprawdopodobniej chodzi o rozliczenie Górnika względem Concordii Piotrków Trybunalski, będącej macierzystym klubem napastnika.

W tej sytuacji w zawieszeniu pozostaje transfer do Górnika Krzysztofa Radwańskiego, obrońcy "Pasów".

Powoli za to wyjaśnia się przyszłość młodych zawodników Cracovii. Marcin Krzywicki najpewniej trafi do Zawiszy Bydgoszcz. Jakub Kaszuba nie może się zdecydować między Stalą Stalowa Wola a Motorem Lublin.

Marcin Sadko, dyrektor sportowy Cracovii, wspólnie z menedżerem Semjona Milosevicia szuka nowego miejsca pracy dla serbskiego obrońcy. Bramkarza Marka Pączka widziałby u siebie Przebój Wolbrom, ale na zasadzie wypożyczenia. Dawid Dynarek ma propozycję z Okocimskiego Brzesko. - Dla niego szukamy klubu z wyższej ligi. Im szybciej zaczną treningi w nowych drużynach, tym lepiej dla nich - podsumował wiceprezes Tabisz.

Na oferty czekają Jakub Snadny, Łukasz Uszalewski, Mateusz Urbański i Maciej Łuczak. - Każdego wypożyczymy maksymalnie na rok - zaznaczył Sadko.

Wiadomo już, że Cracovia poleci na obóz w rejon Malagi w dniach 4-13 lutego. Trener Płatek nie martwi się zmianą sparingpartnerów. - Hiszpania jest droższa niż Turcja i Cypr. Przyjeżdżają tam ćwiczyć bogate zespoły z Rosji, Norwegii i Danii - zakończył Płatek.