Gwiazdy i osobistości zagrają w Toruniu

Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się ogólnopolski turniej piłkarski juniorów, sędziów oraz osobistości sportu, biznesu i polityki. Toruńska impreza rozpocznie się 16 stycznia.
Wcześniej ten turniej rozgrywany był w Bytowie. Od tego roku mecze odbywać się będą już w Toruniu w hali Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego. W zawodach weźmie udział około 35 drużyn, które będą rywalizować w trzech kategoriach: juniorzy, sędziowie i osobistości.

Najwięcej emocji wzbudzać będą mecze tych ostatnich. W poprzednich latach gośćmi byli m.in. Sławomir Stempniewski, Leszek Saks, Henryk Klocek, Janusz Kupcewicz, Leszek Pisz i Jerzy Podbrożny.

W tym roku również nie zabraknie znanych osobistości, zarówno wśród sędziów, jak i ludzi polityki, biznesu i sportu. Potwierdzony jest udział Kazimierza Stępnia, prezesa arbitrów zrzeszonych w PZPN oraz Saksa.

Ciekawostką jest fakt, że w turnieju weźmie udział zespół Unii Skierniewice. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że trzech piłkarzy z tego klubu występowało w filmie "Piłkarski poker". Ze znanych piłkarzy w Toruniu będzie można w akcji obejrzeć m.in. Grzegorza Lewandowskiego, byłego zawodnika Legii Warszawa.Plan turnieju

16 stycznia (godz. 10-15) - turniej orlików i trampkarzy

17 stycznia (8-20) - turniej sędziów (6 drużyn) oraz turniej osobistości (16 drużyn)

18 stycznia (10.30-14) - mecze finałowe i pokazowe

10.30-11.30 mecz juniorów; 11.30-12.10 mecz domów dziecka; 12.10-13.00 mecz reprezentacji Polski sędziów - reprezentacja osobistości turnieju; 13-14 mecz osobistości biznesu i polityki - osobistości sportu