Sport w skrócie

Nasi we władzach

Wiceprezes KKL-u Kielce Jan Mochocki został wybrany do 23-osobowego zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (nowym prezesem po ustąpieniu Ireny Szewińskiej wybrano byłego szefa szkolenia Jerzego Skuchę). Do komisji rewizyjnej z największą liczbą głosów wszedł za to wiceprezes ŚOZLA Wiesław Rożej. Świętokrzyskie będzie miało też dwóch trenerów w kadrze - za biegi średnie i długie juniorów i młodzieżowców odpowiadał będzie Adam Dzik ze Starachowic, a za sprinty w tej samej grupie Andrzej Mirek z Sandomierza.

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynęKSZO zagrał dla Orkiestry

W pokazowym meczu lidera II ligi KSZO Ostrowiec rozegranym na ostrowieckim boisku "orlik" zespół Żonatych pokonał w niedzielę Kawalerów 11:6 (5:4). Aż siedem goli dla zwycięzców zdobył Tomasz Żelazowski. Najskuteczniejszy wśród pokonanych był... bramkarz Rafał Kwapisz (trzy bramki). Spotkanie rozegrano systemem 2x25 minut. W jego trakcie zbierano datki na WOŚP, ostrowiecki zespół przekazał także na licytację koszulkę, piłkę i plakaty z autografami.

Żonaci: Kardas - Dziewulski, Dymanowski, Ciesielski, Skórnicki, Łatkowski, Żelazowski, Kanarski. Kawalerowie: Cieśliński - Nowik, Stachurski, Nogaj, Frańczak, Chorab, Rębowski, Kwapisz.

Bracia w CCC

Wychowankowie COR-u Ostrowiec - 21-letni Kamil i o cztery lata starszy Piotr Zielińscy - w tym sezonie będą się ścigać w barwach najlepszej polskiej grupy kolarskiej - CCC Polsat Polkowice. Młodszy z braci po straconym ze względu na kontuzję kręgosłupa roku przenosi się do triumfatora ProLigi z Cyclo Korony Kielce, a Piotr Zieliński po kilku latach ścigania się we Francji w grupie Bretagne Armor Lux.