Sport.pl

Aż trzech bydgoszczan w zarządzie PZLA

Krzysztof Wolsztyński, Sebastian Chmara i Maciej Grześkowiak wybrani zostali do 21-osobowego zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


Wyboru dokonali w niedzielę w Spale delegaci zjazdu sprawozdawczo-wyborczego PZLA. Wolsztyński dzień wcześniej kandydował na stanowisko prezesa związku, ale otrzymał tylko 18 głosów i zdecydowanie przegrał z Jerzym Skuchą, którego poparło 69 delegatów. To właśnie Skucha zastąpił na stanowisku szefa związku Irenę Szewińską.

Wolsztyński, który jest prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atlatyki, nie miał już kłopotów z wyborem do zarządu, gdzie zagłosowało za nim aż 90 osób (największe poparcie ze wszystkich kandydatów). Obok niego znaleźli się w nim także inni bydgoszczanie. Sebastian Chmara, na co dzień prezes Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza i zastępca prezydenta miasta Maciej Grześkowiak. Tylko Warszawa ma więcej od Bydgoszczy, bo aż siedmiu swoich przedstawicieli w zarządzie PZLA.

Przypomnijmy, że Wolsztyński przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję wiceprezesa. Możliwe, że na pierwszym posiedzeniu nowego zarządu ponownie wybrany zostanie na to stanowisko.