Zawisza wzmacnia obronę

Dwaj piłkarze Maciej Dąbrowski i Mateusz Zaremski mają już dziś stawić się na zajęciach II-ligowego Zawiszy. Bydgoszczanie po serii badań rozpoczynają treningi przed rundą wiosenną


To pierwsze wzmocnienia, jakie przeprowadzi w przerwie zimowej nasz klub. Obaj grają na pozycjach obrońców. - Tyle, że Dąbrowski występuje na środku, a Zaremski po lewej stronie - mówi Marcin Jałocha, członek zarządu SP Zawisza. To on negocjował z zawodnikami i ich klubami.

22-letni Dąbrowski jest postacią bardzo dobrze znaną w Bydgoszczy. Wychowanek Lubienianki Lubień Kujawski spędził w Zawiszy trzy lata. Był podporą drużyn juniorskich, ale na szerokie wody wypłynął już jako gracz Victorii Koronowo. W ubiegłym roku trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą pojechał na mistrzostwa świata do lat 20. Po powrocie z Kanady znalazł się w kręgu zainteresowań kilku klubów z ekstraklasy. Był na testach w Wiśle Kraków, Koronie Kielce i GKS-ie Bełchatów. Ostatecznie wylądował w tym ostatnim klubie.

- Doskonale wiemy, jak on gra dlatego nie ma mowy o testach. Chcemy już teraz podpisać z nim umowę - zapowiada Jałocha. Trochę inaczej przedstawia się sprawa z 19-letnim Zaremskim. Podobnie jak Dąbrowski on także ma za sobą powołania do reprezentacji Polski (do lat 17). Jest wychowankiem Remesu Opalenica, ale ostatnio bronił barw III-ligowej Włocłavii Włocławek.

- Mamy braki na pozycji lewego obrońcy, poza tym to jeszcze młodzieżowiec. Chcemy go sprawdzić i dopiero wtedy zapadnie decyzja - dodaje.

Obaj piłkarze pojawią się już dziś na zajęciach Zawiszy. Podopieczni Piotra Tworka najpierw ćwiczyć będą na siłowni, a później biegać po lesie w Myślecinku. W sobotę szkoleniowcy wszystkich swoich piłkarzy podzielną na dwie drużyny, które na boisku ze sztuczną trawą zagrają pierwszy w tym roku sparing.

Jeszcze przed wyjazdem na zgrupowanie do Szklarskiej Poręby (26.01) do drużyny mają dołączyć pomocnik i napastnik.Dla "Gazety"

Maciej DąbrowskiCieszę się, że mogę wrócić do klubu, który już dobrze znam. Myślę, że kibice w Bydgoszczy jeszcze mnie pamiętają. Wiem, że Zawisza to klub z dużymi ambicjami i mam nadzieję, że podpisze tam kontrakt. not. woj