Twardowski wśród nominowanych

Kajakarz Sparty Augustów Marek Twardowski na 13 edycji plebiscytu na najlepszego sportowca naszego województwa organizowanych przez Podlaską Radę Olimpijską nie wygrał tylko dwóch. Czy będzie triumfował także w tym roku, przekonamy się 17 stycznia, gdy zostaną ogłoszone wyniki w tej kategorii, a także na najlepszego trenera, sportowca i trenera w grach zespołowych oraz nadzieję olimpijską
Do 2006 r. augustowianin był klasyfikowany w tym rankingu w parze ze swoim kolegą klubowym Adamem Wysockim, z którym pływali razem w osadzie. Natomiast w ostatnich dwóch edycjach Twardowski triumfował już samodzielnie.

Gdyby augustowianin zdobył medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, a miał na to największe szanse z całej ósemki uczestników tej imprezy z naszego województwa, to raczej byłby pewniakiem do zwycięstwa i tym razem. Jednak wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w Chinach w swojej koronnej konkurencji, jedynce na 500 metrów, nie awansował nawet do finału. Ponadto wraz z kolegami w K4 na 1000 metrów uplasował się na szóstym miejscu. Niespodziewanie Twardowski, w wyniku kontuzji Tomasza Mendelskiego, dostał szansę startu wraz z Adamem Wysockim także w K2 na 500 metrów. Finał tej konkurencji nasza osada ukończyła na ósmej pozycji.

Podczas igrzysk w Pekinie kajakarz z Augustowa miał jeszcze jedną rolę do spełnienia, podczas ceremonii otwarcia igrzysk miał zaszczyt być chorążym polskiej reprezentacji.

Natomiast na zakończenie sezonu Twardowski po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych w kraju. 29-letni kajakarz zdobył pięć złotych i jeden srebrny medal mistrzostw Polski.

Kajakarz podkreśla, że mimo braku medalu na igrzyskach i tak był to w jego wykonaniu dobry rok, gdyż niektórzy sportowcy mogą marzyć o takich miejscach na olimpiadzie, które on zajął. Dodaje też że olimpijski krążek czeka na niego w Londynie, gdzie odbędą się kolejne igrzyska.