ŚHLF: Nawet sekundy wystarczą...

Mocno musieli się napracować, by w 6. kolejce obronić pozycję wicelidera w pierwszej Świętokrzyskiej Halowej Lidze Firm piłkarze Składu Budowlanego z Woli Jachowej.
Na dwie minuty przed końcem meczu z nieobliczalnym Samsonem to rywale prowadzili 2:1. Wtedy ekipie z Woli Jachowej udało się wyrównać, a o komplet punktów trzeba było walczyć do ostatnich chwil. Udało się 10 sekund przed końcem...

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę



Bezpiecznego - wydawałoby się - prowadzenia nie utrzymał też w meczu na szczycie I ligi mistrz poprzedniej edycji Elmar. Jędrzejowianie już do przerwy w starciu z sędziami z Ceramika Ceresitu prowadzili 2:0. W drugiej połowie prowadzący zadowolili się kontrami, ale i tak powinni podwyższyć prowadzenie. Piłka jednak do bramki przeciwników nie wpadła, a sposób na Elmar znalazł za to Mateusz Kowalski. I to dwa razy, w tym w ostatniej minucie (Ceramik wycofał już wtedy bramkarza).

"Miłe złego początki" - to zasada, która w tej serii obróciła się również przeciw TOMI. Wygrywali z PC-TECH/Defro 1:0, a przegrali 1:2.

Wyniki 6. kolejki

I liga: ZETO - URB Plus 2:4 (Urban, Górnisiewicz - Kruk 2, Kołodziej, Pająk), Ceramik Ceresit - Elmar Jędrzejów 2:2 (Kowalski 2 - Iwański, Uramowski), Skład Budowlany Wola Jachowa - Samson Samsonów 3:2 (Czaja 2, Banak - Salwa, D. Rynk), Siódemka - Becher 1:2 (Ołtuszyk - Sitarz, Banasik), Sporting - Samson Samsonów 8:4 (Ponikowski 3, Toboła, Kowalczyk, Kruk, Brzozowski, Kopyciński - Salwa, Dulęba, Kowalski, D. Rynk), Kolporter Kielce - URB Plus 2:2 (Jedynak, Kowalczyk - Kruk, Kołodziej), Cola Dragon Jędrzejów - Sporting 5:0 (Fendrych 2, Żabka, Mróz, Piasecki), Siódemka - ZETO 2:1 (Ołtuszyk, Giedyk - Urban), UniMax Kielce - KIK BIS Instalacje Budowlane 4:1 (Duda, Pędzik, Łyczek, Jaworski - Nowakowski).

1. UniMax61519:9
2. Wola Jachowa61517:8
3. URB Plus61320:11
4. Ceramik61122:17
5. Becher51016:14
6. Elmar61015:16
7. ZETO6715:11
8. Sporting5715:15
9. Kolporter6714:18
10. Samson7624:29
11. Siódemka559:11
12. Cola Dragon636:16
13. KIK BIS6010:27
II liga: Piekarnia Kwiatkowski - MOZ Kielce 6:3 (Kotwica 4, Rachwał, Tkaczyk - J. Szumielewicz, D. Szumielewicz, Dziółko), Barwa - NETcom Kielce 4:3 (Roter 3, Dziubel - Koclęga, Stępień, Gajos), Karakal Wirtuale PL - Era Biznes 6:4 (Kumański 4, Kasprzyk, Wawrzycki - Jagodziński 3, Kuzera), Era Biznes - PC-TECH/Defro 9:5 (Jagodziński 4, Pietrzykowski 2, Szrek, Dobosz, Kuzera - Mielnicki 2, Kowalski, Słoń, Kmieć), Dyson Foto Alfa - Barwa 4:2 (Jasiewicz 2, Ząbkiewicz 2 - Czarnecki, Roter), Barwa - MOZ Kielce 5:4 (Roter 3, Czarnecki, Dziubel - Kłusek 2, Majchrzyk, Kosmala), Zakład Gazowniczy Kielce - Lekarze 3:4 (Brzeziński, Szemeczko, Waszkiewicz - Magiera, Szymański, Obarzanek, Wijas), Targi Kielce - NETcom Kielce 2:1 (Olszak, Buras - Gajos), TOMI - PC-TECH/Defro 1:2 (Basąg - Mielnicki, Gil).

1. Konstal61838:7
2. Dyson71625:16
3. Lekarze51318:10
4. Karakal61126:25
5. TOMI61024:11
6. Era Biznes6923:23
7. Barwa6919:19
8. Kwiatkowski6721:28
9. Targi Kielce6613:25
10. PC-TECH6520:31
11. NETcom6313:20
12. Zakład Gazowniczy6312:27
13. MOZ Kielce409:19
III liga - grupa A: Elmar II Jędrzejów - Kolporter Info 1:1 (Januszewski - Bobowski), Konkret Plus - Akcesoria Meblowe A-Z 5:2 (Dziurski 3, Ozioro 2 - Duda, Mazur), Gervasi Polska - Stokota 10:1 (Kołodziej 5, Ryś 2, Janik, Piróg, Guzik - Czyżewski), Techelimp - Bać-Pol 6:3 (E. Lurzyński 2, Bembnowicz, K. Lurzyński, Banak, Wójcik - Kępa, Lange, Rubak), UniMax II Kielce - Akcesoria Meblowe A-Z 9:0 (A. Krala 4, Terlecki 2, Krężołek, Świercz, Podedworny), Commercial Union - WSTKiT 9:1 (Łazarski 4, Pacholczak 2, Zagdański 2, Kubicki - Bąk).

1. Konkret Plus61833:12
2. UniMax II71751:11
3. Grupa Edukacyjna51334:10
4. Elmar II61218:7
5. Gervasi61038:16
6. Techelimp61027:19
7. Commercial Union6923:16
8. Kolporter Info6822:19
9. WSTKiT6616:31
10. Akcesoria537:24
11. Bać-Pol6114:29
12. Stokota506:45
13. Mostostal604:54
Grupa B: Szkoły Awans na Helenówku - Elbudex Kielce 4:4 (Ostrowski, Milewski, Kruk, Kusak - Stępień, Głuszek, Karasiński, Bryła), ZUS - Browar Kielce 6:2 (Ludwinek 3, Jamróz 2, Kaniowski - Maciejski 2), MKS Folwark UniMax Ekotechnika - ZIO-MAX 1:5 (Nowak - Kurzawa 2, Brzoza, Bielecki, Radek), Hit Corona - Mas-Pol 4:1 (Słupski 2, Gajos, samobójcza - Łodej), ZUS - MKS Folwark UniMax Ekotechnika 6:2 (Ludwinek, Jamróz, Kowalski, Kaniowski, Franusiak, Szkalej - Nowak, Wiśniewski), Browar Kielce - Mas-Pol 3:1 (Domagała 2, Niebudek - Skrzyniarz), Grupa 77 - Scala Szwedzkie Farby 6:4 (Król 2, Buda 2, Szcześniak 2 - Kuchta 2, Majka, Kuncewicz), ZIO-MAX - Czester Bilcza 6:1 (Brzoza 3, Kurzawa, Ziopaja, Jastrzębski - Król), Dukt - Elbudex Kielce 5:2 (Kaczor 2, Bogucki, Michalczuk, Dąbek - Stępień, Tutaj), Szkoły Awans na Helenówku - Czester Bilcza 4:2 (Opatowski, Milewski, Dudek, Siwonia - Król 2).

1. ZIO-MAX72130:12
2. Hit Corona61426:8
3. Elbudex71324:14
4. ZUS71245:25
5. Awans71131:23
6. Grupa 7761123:15
7. Astra5922:17
8. Dukt5811:9
9. Czester6717:21
10. Browar7617:30
11. Mas-Pol7313:27
12. Folwark7112:36
13. Scala5113:47