Nominowana Kamila Stepaniuk

Kamila Stepaniuk jest jedną z trzech lekkoatletek nominowanych przez Podlaską Radę Olimpijską na najlepszego sportowca roku 2008. Wyniki w tej kategorii, a także najlepszego trenera, najlepszego sportowca i trenera w grach zespołowych i nadzieję olimpijską poznamy 17 stycznia
W poprzedniej edycji plebiscytu niespełna 23-letnia lekkoatletka była nominowana w kategorii nadzieja olimpijska. Niestety na razie nadziei tych nie spełniła, do reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Pekinie nie zdołała się zakwalifikować. W żadnym z ubiegłorocznych startów nie pokonała poprzeczki zawieszonej na wysokości 195 cm, a to było niezbędne minimum, aby pojechać do Chin.

Poprzedni rok dla białostoczanki rozpoczął się udanie. W lutym na halowym Pucharze Europy Stepaniuk z halowym rekordem życiowym (189 cm) zajęła szóste miejsce. Starty pod dachem zakończyła mistrzostwem Polski zdobytym w Spale.

Na otwartym stadionie w ostatnim sezonie także ustanowiła rekord życiowy. Miało to miejsce na mityngu w Kownie, gdzie wygrała konkurs z wynikiem 191 cm.

W 2008 r. po raz drugi w swojej karierze zdobyła mistrzostwo Polski, a także dołożyła tytuły w akademickich i młodzieżowych mistrzostwach kraju.