Polscy szczypiorniści zagrają w Uranii

Polska reprezentacja szczypiornistów zagra w marcu z Turcją w hali Urania. Biało-czerwoni będą wtedy walczyć o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Podopieczni Bogdana Wenty zagrają w Olsztynie 22 marca. Dokładna godzina rozpoczęcia meczu nie jest jeszcze znana, podobnie jak ceny wejściówek. - Na razie mamy zapewnioną salę, wysyłamy też formularze do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej - mówi Leszek Dublaszewski, jeden z organizatorów meczu. - Spotkanie, na którym ustalimy większość szczegółów, ma się odbyć w najbliższy poniedziałek.

- 19 marca odbędzie się pierwsze spotkanie Polaków z Turcją - dodaje Dublaszewski. - Na razie mamy informację, że Polacy od razu po tym meczu przyjadą do nas.

W grupie eliminacyjnej do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Polska znajduje się wraz ze Szwecją, Rumunią, Turcją i Czarnogórą. Grupę pierwszą na razie wygrywają Szwedzi (sześć punktów po trzech meczach). Za nimi są: Rumunia (cztery punkty po czterech meczach) i Czarnogóra (cztery punkty po trzech meczach). Czwarte miejsce zajmuje Polska, a ostatnie - Turcja (bez żadnego punktu).

Na razie zespół Bogdana Wenty zdołał wygrać tylko jedno spotkanie - z Czarnogórą pod koniec października (30:20). Kolejne dwa mecze zakończyły się jego porażkami - z Rumunią 29:33, a ze Szwecją 24:27. Awans biało-czerwonych na wyższe miejsce w tabeli będzie zależał nie tylko od wyników meczów z Turcją, ale także od rezultatów spotkań Szwecji z Czarnogórą (odbędą się w tych samym terminie, co marcowe mecze Polaków).

Przypomnijmy - teraz przed Polakami walka na mistrzostwach świata. Rozpoczną ją w Chorwacji 17 stycznia. Biało-czerwoni, obecni srebrni medaliści, znaleźli się w grupie C wraz z Algierią, Niemcami, Rosją, Macedonią i Tunezją.