Siatkarki pod specjalną ochroną

W sobotę w Nowym Sączu po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany Mecz Gwiazd PlusLigi Kobiet między zespołami Północy i Południa
Zainteresowanie kibiców przerosło najśmielsze przypuszczenia. W kasach biletów nie ma już od trzech dni. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 14.45 w hali MOSiR-u obejrzy około 1100 widzów. - To pierwsza tak duża impreza w historii Nowego Sącza i od razu transmitowana na żywo przez dwie telewizje - Polsat Sport i TV4 - cieszy się Dariusz Grzyb, dyrektor zawodów.

Zespoły poprowadzą trenerzy, których kluby zajmują najwyższe miejsca w tabeli na półmetku rundy zasadniczej. Szkoleniowcami Południa są Igor Prielożny z BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała i Bogdan Serwiński z Muszynianki Fakro. Na ławce trenerskiej Północy zasiądą Piotr Makowski (Centrostal Bydgoszcz) oraz Jerzy Matlak (Farmutil Piła).

Spotkaniu przyświeca hasło "Siatkarki siatkarkom". - Dochód ze spotkania zostanie przeznaczony dla zawodniczek, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują pomocy - podkreślił Jacek Kasprzyk, dyrektor PlusLigi Kobiet.

Zdaniem Serwińskiego pomysł jest znakomity i wart kontynuowania. - Podobne mecze cieszą się we Włoszech dużym zainteresowaniem. Siatkówka w Nowym Sączu i okolicy jest bardzo popularna - zaznaczył trener Muszynianki.

Ochronę imprezy wzmocni czterech członków brygady antyterrorystycznej. - Mamy jeszcze 100 biletów z rezerwacji telefonicznej. Jeśli nie zostaną odebrane, będą do kupienia w kasach półtorej godziny przed meczem - dodał Grzyb.Skład na Mecz Gwiazd

Północ: Agnieszka Bednarek, Alena Hendzel, Klaudia Kaczorowska, Agnieszka Kosmatka, Paulina Maj, Milena Sadurek, Michela Teixeira (wszystkie Farmutil), Agata Karczmarzewska-Pura, Dominika Koczorowska, Izabela Żebrowska (wszystkie AZS Białystok), Magdalena Godos, Anna Woźniakowska (obie Calisia).

Południe: Izabela Bełcik, Kamila Frątczak, Joanna Mirek, Sylwia Pycia, Milena Rosner, Mariola Zenik (wszystkie Muszynianka-Fakro), Natalia Bamber, Anna Barańska, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Helena Horka, Katarzyna Skorupa (wszystkie Aluprof).

Zawodniczki zostały wybrane przez internautów w ankiecie przeprowadzonej między 3 a 22 grudnia.