Trener Makowski na ławce Północy w Meczu Gwiazd

Trener siatkarek GCB Centrostal Piotr Makowski poprowadzi zespół Północy w Meczu Gwiazd PlusLigi Kobiet. - To wyróżnienie dla mnie i dla mojego klubu - mówi bydgoski szkoleniowiec.
Pojedynek wybranych przez kibiców najlepszych siatkarek, grających obecnie w polskiej lidze, odbędzie się w Nowym Sączu. - Wszystkie bilety wyprzedane. Trudno się dziwić takiemu zainteresowaniu, bo kibice mogą zobaczyć właściwie wszystkie najlepsze zawodniczki obecnie grające w kraju - mówi organizator meczu Dariusz Grzyb. Kto się do Nowego Sącza nie wybierze, może zobaczyć transmisję z tego spotkania na ekranach telewizorów (początek relacji w sobotę w TV4 od 14.45). Na ławce szkoleniowej ekipy Północy obejrzy wówczas bydgoszczanina Piotra Makowskiego. Poprowadzi on ten zespół wspólnie z trenerem Farmutilu Piła Jerzym Matlakiem. Po drugiej stronie siatki stanie wyselekcjonowana, także przez kibiców, drużyna Południa z duetem szkoleniowców Aluprofu Bielska-Białej i Muszynianki: Igora Prielożnego i Bogdana Serwińskiego. Wszyscy prowadzą zespoły, które są na czołowych czterech miejscach w PlusLidze Kobiet.

- Traktuję to jako zaszczyt dla mnie i klubu. Będziemy razem na ławce z panem Jerzym Matlakiem. Mecz Gwiazd jest oczywiście bardziej zabawą niż rywalizacją sportową, ale cel jest bardzo ważny - mówi Makowski.

Hasło dzisiejszego spotkania w Nowym Sączu brzmi: "Siatkarki siatkarkom". Zebrane fundusze będą przekazane zawodniczkom, które potrzebują pomocy finansowej.

Niestety Makowskiemu nie będzie towarzyszyć żadna z jego siatkarek z GCB Centrostalu. Głosowanie w internecie zdominowały pilanki i one w komplecie stanowią pierwszą szóstkę Północy. Uzupełnią je cztery zawodniczki Pronaru Zeto Białystok i dwie z Calisii. W ekipie Południa brylują zawodniczki Aluprofu i Muszynianki.

Pod nieobecność Makowskiego treningi w Bydgoszczy prowadzi jego asystent Rafał Gąsior. Siatkarki GCB Centrostalu, które wróciły już z obozu w Ciechocinku, wracają do ligi za tydzień. 12 stycznia zagrają w Dąbrowie Górniczej.Składy zespołów

Północ: Milena Sadurek (Farmutil), Agnieszka Bednarek (Farmutil), Klaudia Kaczorowska (Farmutil), Agnieszka Kosmatka (Farmutil), Alena Hendzel (Farmutil), Michela Teixeira (Farmutil), Paulina Maj (Farmutil) oraz Anna Woźniakowska (Calisia), Agata Karczmarzewska (Pronar), Izabela Żebrowska (Pronar), Dominika Koczorowska (Pronar), Magda Godos (Calisia)

Południe: Katarzyna Skorupa (Aluprof), Eleonora Dziękiewicz (Aluprof), Anna Barańska (Aluprof), Kamila Frątczak (Muszynianka), Katarzyna Gajgał (Aluprof), Milena Rosner (Muszynianka), Mariola Zenik (Muszynianka) oraz Joanna Mirek, Sylwia Pycia, Izabela Bełcik (Muszynianka), Helena Horka, Natalia Bamber (Aluprof)