Sport.pl

Nowi piłkarze na pierwszym treningu Górnika

Paweł Strąk, Robert Szczot, Dawid Jarka i Adam Banaś to pewniacy na poniedziałkowym treningu Górnika Zabrze.
Nowa potęga? Rośnie budżet Górnika »

Premierowe zajęcia rozpoczną się o godz. 11. Dwie godziny wcześniej piłkarze pójdą na badania lekarskie. - Przejdą je wszyscy piłkarze, nowi będą mieli bardziej szczegółowe - tłumaczy Jerzy Kowalik, drugi trener Górnika.

- Cieszę się na powrót do Zabrza. Wszystkie formalności zostały dopełnione i wiosną będą mógł występować w barwach Górnika - deklaruje Jarka, napastnik, który wraca z wypożyczenia do ŁKS-u. W poniedziałek rano w siedzibie Górnika zameldują się także Robert Szczot z Jagiellonii Białystok i Paweł Strąk, który ostatnio był zawodnikiem austriackiego SV Ried. - Będziemy jeszcze rozmawiać o kontrakcie, co do którego są małe rozbieżności - mówi Szczot. - Zapewne we wtorek podpiszemy kontrakt - zapewnia Radosław Osuch, menedżer Strąka.

Trener Henryk Kasperczak prowadził w piątek kolejne rozmowy transferowe. Bardzo blisko porozumienia z Górnikiem jest Adam Banaś, obrońca Piasta Gliwice. On także pojawi się na poniedziałkowych badaniach. - Prowadzimy rozmowy z Górnikiem. W przyszłym tygodniu powinna zapaść ostateczna decyzja w sprawie transferu Banasia - przekonuje Jacek Krzyżanowski, prezes Piasta.

W pierwszych zajęciach weźmie udział bramkarz Michal Vaclavik, który w końcówce poprzedniej rundy doznał kontuzji kolana i przeszedł operację. - Ze mną jest już wszystko w porządku - deklaruje Czech.

W gronie zawodników, którzy mogą zostać wypożyczeni, jest Piotr Malinowski. Nieoficjalnie mówi się, że młody pomocnik trafi do pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie, z którym Górnik planuje nawiązać współpracę.

Transferowa ofensywa w Górniku Zabrze »