NHL: Kolejny gol Czerkawskiego

Mariusz Czerkawski zdobyl dla New York Islanders gola w wygranym we własnej hali 4:1 spotkaniu z Edmonton Oilers

Polak był w tym spotkaniu bardzo skuteczny. W sumie oddał tylko dwa strzały - w trzeciej tercji - na bramkę rywali. Jeden z nich, w 43. min przy stanie 2:1, wpadł do siatki Oilers obok rozpaczliwie interweniującego Tommy'ego Salo. Być może Czerkawskiemu pomogło to, że dobrze zna bramkarza Edmonton. Salo do 1999 r. był bowiem zawodnikiem Islanders. Został jednak wymieniony na Matsa Lindgrena z Oilers.

Bohaterem meczu w Long Island był jednak nie Polak, ale Shawn Bates, który wrócił do gry po 10 spotkanaich przerwy z powodu kontuzji. Zastąpił w pierwszym ataku, w którym oprócz Czerkawskiego (w sumie przebywał na lodzie przez niecałe 13 minut i spędził na ławce kar 2 minuty) gra Aleksy Jaszin, kontuzjowanego Olega Kwaszę.

Islanders wygrali dopiero drugi mecz z ostatnich dziesięciu. Mają jednak tylko jeden punkt mniej (41) niż lider Dywizji Atlantyckiej New York Rangers, ale lokalni rywale Wyspiarzy rozegrali o dwa mecze więcej. W całej Konferencji Wschodniej zespół Czerkawskiego zajmuje trzecie miejsce. Prowadzą z 45 pkt. Toronto Maple Leafs.

Wyniki wtorkowych meczów NHL: Boston - Atlanta 2:3 (po dogr.), Carolina - Ottawa 1:5, NY Islanders - Edmonton 4:1, Philadelphia - St. Louis 6:3, Toronto - Los Angeles 1:3, Minnesota - Anaheim 1:5.