Kowalczyk czwarta w Novym Mescie

Justyna Kowalczyk ukończyła bieg na 10 km technika klasyczną na czwartym miejscu. Wygrała Virpi Kuitunen.
Małysz odzyskał błysk? 8. miejsce w kwalifikacjach »

Polka biegła cały czas równo. Utrzymywała się w okolicach piątego miejsca. Po 6,4 km traciła do liderki ponad 40 sekund i było jasne, że w Nowym Mescie nie wygra. Na ostatniej pętli Kowalczyk przyspieszyła, do ostatnich metrów walczyła o miejsce na podium z Norweżką Marit Bjoergen. Ostatecznie to Bjoergen zajęła trzecie miejsce. Polka znów pobiegła fantastycznie i awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Czas od zwyciężczyni miała gorszy o 55 sekund.

Polka nie miała szans z biegnącymi rewelacyjnie faworytkami z Finlandii. Virpi Kuitunen już na dwóch trzecich dystansu miała 26 sekund przewagi nad Ainą Kaisą Sarinen. Na mecie uzyskała fantastyczny czas - 24:45.4 i została liderką cyklu Tour de Ski. Sarinen straciła do niej na mecie 37,6 sekundy.

Kowalczyk udało jej się odrobić za to dystans do dotychczasowej liderki Tour de Ski - Arianny Folis. Włoszka przybiegła dopiero na 16. pozycji ze stratą niespełna dwóch minut.

Wyślij swoje zdjęcie na konkurs Siatkarskie Zdjęcie Roku 2008  »