Siatkarki grają towarzysko w Mysłowicach

Białostockie siatkarki nie miały zbyt wiele wolnego. Po krótkiej przerwie na święta w poniedziałek rozpoczęły zmagania w Turnieju Noworocznym w Mysłowicach. Nasze zawodniczki wygrały trzy spotkania w grupie i we wtorek zagrają w finale imprezy. Ich rywalkami będzie inny zespół z ekstraklasy - MKS Dąbrowa Górnicza

W ostatnim spotkaniu w ekstraklasie siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok, ponad tydzień temu przegrały 0:3 w Pile wicemistrzyniami kraju. Kolejne starcie w lidze czeka je 10 stycznia, zmierzą się na wyjeździe z Calisią. Pauza w rozgrywkach ligowych nie oznacza jednak, że białostoczanki mogą poleniuchować. Po krótkiej przerwie świątecznej już wróciły do treningów i gry. Wczoraj rozpoczęły zmagania w Turnieju Noworocznym, a za tydzień zagrają w rozgrywkach Pucharu Polski.

W imprezie rozgrywanej od wczoraj w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej bierze udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy.

Białostoczanki rywalizowały w grupie B, gdzie za przeciwniczki miały: MOSiR Mysłowice (ósmy zespół I ligi), AZS Politechnika Śląska Gliwice (trzeci zespół grupy drugiej II ligi) oraz Szóstkę Biłgoraj (drugi zespół grupy czwartej II ligi). W grupie A, której mecze odbywały się w Dąbrowie Górniczej, grały natomiast: MKS Dąbrowa Górnicza (piąty zespół ekstraklasy), Gwardia Wrocław (ósma ekipa ekstraklasy), Sokół Chorzów (druga drużyna I ligi), PLKS Pszczyna (lider grupy drugiej II ligi). W fazie grupowej zespoły grały tylko trzy sety. Zwycięzca otrzymywał dwa punkty, a przegrany jeden.

Po pierwszym dniu zmagań oraz trzech pojedynkach w grupie nasze zawodniczki mają na swym koncie trzy wygrane. Najpierw 3:0 pokonały Szóstkę Biłgoraj. W kolejnych dwóch spotkaniach straciły już jednak po secie. Po 2:1 wygrały z zespołem z Gliwic oraz z gospodyniami zmagań. Mimo straty poszczególnych partii z dorobkiem sześciu punktów zajęły pierwsze miejsce i dziś zagrają finale.

Białostoczanki zmierzą się w meczu o zwycięstwo w całych zmaganiach z najlepszym zespołem grupy A, czyli MKS-em. Ekipa z Dąbrowy Górniczej wygrała wszystkie trzy spotkania. Najpierw pokonała 3:0 Sokół Chorzów, następnie w takim samym stosunku rozprawiła się z PLKS Pszczyna. Z kolei w spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu w grupie po zaciętej walce wygrała 2:1 z Gwardią Wrocław. Tym samym naszym siatkarkom przyjdzie zmierzyć się z ekipą, z którą w starciu ligowym we własnej sali przegrały w trzech setach.

Szóstka Biłgoraj - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 0:3

Sety: 14:25, 10:25, 18:25.

AZS: Muhlsteinova, Kalinowska, Koczorowska, Karczmarzewska-Pura, Walawender, Szeszko, Saad (libero) oraz Manikowska, Mieszała, Truchanova, Gierak, Żebrowska.

AZS Politechnika Śląska Gliwice - AZS Białystok 1:2

Sety: 25:23, 16:25, 13:25.

AZS: Manikowska, Kalinowska, Mieszała, Żebrowska, Truchanova, Walawender, Saad (libero) oraz Muhlsteinova, Koczorowska, Karczmarzewska-Pura, Gierak, Szeszko.

AZS Białystok - MOSiR Mysłowice 2:1

Sety: 25:20, 19:25, 25:23.

AZS: Manikowska, Gierak, Mieszała, Szeszko, Karczmarzewska-Pura, Koczorowska, Saad (libero) oraz Muhlsteinova, Walawender, Truchanova, Żebrowska.

Inne wyniki grupy B

MOSiR Mysłowice - AZS Politechnika Śląska Gliwice 1:2; MOSiR Mysłowice - Szóstka Biłgoraj 2:1, Szóstka - AZS Politechnika Śląska Gliwice 0:3.