25. Bieg Sylwestrowy

W 25. Biegu Sylwestrowym organizowanym na ulicy Piasta triumfowali zawodnicy Podlasia Białystok: Michał Smalec i Paulina Mikiewicz.
Smalec, dla którego to już czwarte zwycięstwo w imprezie, w dobrej kondycji pokonał dystans 3000 m. W nagrodę otrzymał rower górski.

- Dobry bieg jak na koniec starego i początek nowego sezonu - ocenił po biegu wicemistrz Polski na 10000 m. - Kończący się rok był dla mnie udany. Aktualnie mam drugie wyniki w kraju na 5 oraz 10 km i na tym pierwszym dystansie zostałem powołany do reprezentacji kraju.

Obok wyczynowych zawodników w imprezie tradycyjnie już udział mógł wziąć każdy. Wspólnie z rodzicami zmagania ukończyli najmłodsi uczestnicy zabawy: Anna Dmowska i Adam Walicki, oboje rocznik 2006. Nie mogło zabraknąć także najstarszego biegacza z naszego regionu, 67-letniego Wiesława Olesiewicza. Biegał także m.in. znany sędzia piłkarski Hubert Siejewicz.

Wielu uczestników tradycyjnie już wystąpiło w różnych przebraniach przypominających o zbliżających się zabawach sylwestrowych i karnawale.

Zwycięzcy w pozostałych kategoriach

Klasy I-II szkoły podstawowe (200 m): Dominika Mikiewicz (SP Sobolewo) i Michał Kulesza (SP 1 Łapy); klasy III-IV szkoły podstawowe (500 m): 1. Gabriela Kundziewicz (SP Wasilków) i Piotr Milewski (SP Wasilków); klasy V-VI szkoły podstawowe (500 m): Martyna Bylińska (SP Wasilków) i Karol Rola (SP 11 Białystok); gimnazja (500 i 1000 m): Julita Kropiwnicka (PG Kleosin) i Maciej Bielawiec (PG Kleosin).