SPORT W SKRÓCIE

O puchar rektora

SIATKÓWKA. Drugoligowe zawodniczki AZS Politechnika Radomska będą gospodyniami noworocznego turnieju, który organizuje radomska uczelnia. Obok podopiecznych trenera Aleksandra Klimczyka wystartują: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Jedynka Aleksandrów Łódzki, Siarka Tarnobrzeg i AZS Politechnika Częstochowska. W trakcie dwudniowej imprezy, która rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, każda z ekip rozegra cztery spotkania systemem - trzy sety plus tie-break. Zatem zespoły mogą osiągać niespotykane na co dzień w siatkówce wyniki remisowe. Radomianki zmierzą się kolejno (29.12) z KSZO o godz. 9, o godz. 13 z AZS Częstochowa oraz o godz. 18 z Jedynką. Natomiast we wtorek (30.12) gospodynie zagrają z Siarką. Początek meczu o godz. 9.

Broń wybierze

BOKS. W poniedziałek pięściarski klub BTS Broń Radom wybierze nowe władze. Na godz. 17 w sali treningowej klubu nad zalewem na Borkach zaplanowano bowiem rozpoczęcie walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Delegaci wybiorą nowego prezesa klubu oraz zarząd.

Świąteczne gry

TENIS STOŁOWY. Radomski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego był organizatorem świątecznych turniejów dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Wśród uczniów podstawówek rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych.

Wyniki: szkoły podstawowe, dziewczęta klasy I-IV: 1. Weronika Nowak, 2. Agata Wiśniewska, 3. Ewelina Mączyńska.

Chłopcy: 1. Dawid Michalec, 2. Paweł Krawczyk, 3. Mateusz Miłkowski. Dziewczęta, klasy V-VI:

1. Daria Baran, 2. Anita Padewska, 3. Sylwia Moris.

Chłopcy: 1. Łukasz Krawczyk, 2. Piotr Górka, 3. Damian Opałka.

Gimnazja i szkoły średnie, dziewczęta: 1. Ewa Bielak, Katarzyna Osińska, 3. Monika Nogaj.

Chłopcy: 1. Krzysztof Kalita, 2. Mikołaj Mordka, 3. Kamil Samulak.