Beenhakker: Wybiorę między Borucem, Fabiańskim i Załuską

Leo Beenhakker nie wie, kto będzie stał w bramce reprezentacji Polski w marcowym meczu z Irlandią Północną w eliminacjach Mistrzostw Świata 2010.
Radović: Nic nie wskazuje na to, bym opuścił Legię

Beenhakker przedstawia możliwe scenariusze: - W ostatnim meczu z Irlandią bronił Fabiański, ale do marca może nie zagrać ani jednego meczu. W życiowej formie może znaleźć się Załuska, a Boruc może nie wyjść z kryzysu. Całą trójkę powołam na pierwsze zgrupowanie po Nowym Roku i wtedy podejmę decyzję.

Selekcjoner reprezentacji Polski odniósł się również do dyskusji na temat stosunków panujących między nim i Borucem. - To świetny bramkarz i człowiek. Jestem pewny, że wkrótce powróci na swoje miejsce, czyli do grona najlepszych golkiperów świata. Każdemu zdarzają się wahania formy: napastnicy zapominają, jak się strzela bramki, a obrońcy popełniają błędy, których nie robili na podwórku. W tej chwili Boruc potrzebuje mojego publicznego wsparcia z uwagi na to, co zrobił dla reprezentacji Polski - mówi Beenhakker.

Holender odniósł się do ukraińskiego wybryku Boruca. - Nie lubię grzebania w przeszłości. To tak, jak z dziećmi: musisz je ukarać, gdy na to zasłużą. Ale nie przestajesz ich kochać, ponieważ troszczysz się o nie. One potrzebują wsparcia rodziców, zwłaszcza gdy popełniają błąd. Ten temat uważam za zamknięty - zakończył Beenhakker.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com poleca Mateusz Borek - reklama »