Edyta Dzieniszewska wśród nominowanych

Edyta Dzieniszewska jest jedną z ośmiu osób z naszego województwa, które wystąpiły na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Kajakarka Sparty Augustów jest nominowana na najlepszego sportowca województwa
Ledwie 0,048 sekundy zabrakło kajakowej czwórce na 500 m, w składzie której płynęła Edyta Dzieniszewska, do wywalczenia medalu na igrzyskach olimpijskich.

Mimo niedosytu, jak na debiut w takiej imprezie, czwarte miejsce augustowianki należy uznać za bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że Dzieniszewska w ogóle nie była pewna wyjazdu do Chin, gdyż nie znalazła się w składzie osady, która na mistrzostwach świata w Duisburgu wywalczyła przepustkę do Pekinu. Na szczęście w kajakarstwie miejsce dla kraju na igrzyska zdobywa osada, a jej skład może być zmieniony. Dzieniszewska nie poddawała się i dobrą postawą zapewniła sobie start w Pekinie. Najpierw wraz z koleżankami rewelacyjnie spisała się w zawodach Pucharu Świata w Duisburgu, przegrywając tylko z Niemkami. Następnie na imprezie tego samego cyklu w Poznaniu, w tym samym składzie, Polki okazały się najlepsze, co ostatecznie przekonało trenerów kadry, że Dzieniszewskiej wyjazd do Pekinu się należy.

Ponadto w 2008 r. nasza kajakarka była w składzie czwórki, która na mistrzostwach Europy zdobyła srebrny medal w K-4 na 1000 m.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 17 stycznia podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej.