Udane występy skrzatów

TENIS. Konrad Fryze zwyciężył w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym rozegranym w Warszawie. Z kolei drugie miejsce w silnie obsadzonych tarnowskich zawodach Super Seria zajęła Aleksandra Buczyńska.

Reprezentantka Returnu Radom w półfinale imprezy zmierzyła się z klubową koleżanką Marysią Grzeszczyk i pokonała ją w dwóch setach 6:2 6:1. W decydującym meczu o triumfie w turnieju radomianka musiała uznać wyższość drugiej rakiety w Polsce Magdaleny Fręch. Pojedynek szczególnie w pierwszym secie miał bardzo wyrównany i dramatyczny przebieg. Buczyńska prowadziła 4:0 jednak końcówka partii należała do bardziej utytułowanej rywalki. W drugim secie radomiance udało się ugrać trzy sety. Trzecie miejsce w turnieju przypadło Marysi Grzeszczyk. Również trzecia lokatę zdobył debel Grzeszczyk/Polańska, który w decydującym spotkaniu pokonał parę Wiktoria Nosek (Tęcza Kielce)/Zuzanna Galewicz (Szczawno Zdrój) 6:1 6:3.

Natomiast w skrzatach następny znakomity występ zanotował niespełna dziesięcioletni Konrad Fryze wygrywając WTK do lat 12. Zawodnik Returnu w pięciu meczach stracił zaledwie osiem gemów. W finale Fryze nie dał żadnych szans Mateuszowi Lipińskiemu z KT Tenis Life Brwinów, wygrywając 6:1 6:1.

Natomiast w grze podwójnej Konrad grając w parze ze swoim kolegą klubowym Janem Malmonem zajął drugie miejsce.

Wyniki skrzatów Returnu: Ola Buczyńska - Paulina Szumelda (NST Tarnów) 6:0 6:0, Buczyńska - Agata Świątek (Warszawianka) 6:2 6:2, Buczyńska - Alicja Sierzputowska (Arka Gdynia) 6:3 7:5, Buczyńska - Grzeszczyk 6:2 6:1, finał: Buczyńska - Magdalena Fręch (/ŁKT Łódź) 5:7 3:6

Marysia Grzeszczyk - Magda Stasińska (Tęcza Kielce) 6:2 6:2, Grzeszczyk- Marta Dyba (GTT Głogów) 6:1 6:0, Grzeszczyk- Maria Robowska (ŁKT Łódź) 6:2 7:5

Konrad Fryze - Krzysztof Lewandowski (Warszawianka) 6:0 6:1, Fryze - Kacper Bojar (Deski Warszawa) 6:0 6:2, Fryze - Stefan Ravensdale (NST Warszawa) 6:1 6:0, Fryze - Adam Czakański (Deski Warszawa) 6:2 6:0, finał: Fryze- Mateusz Lipiński (KT Tenis Life Brwinów) 6:1 6:1.