Tytuł nie dla Radwańskiej

Nie udało się Urszuli Radwańskiej wywalczyć tytułu podczas turnieju ITF w Dubaju (pula nagród 75 tysięcy dolarów). 18-letnia nie sprostała w decydującym pojedynku swojej rówieśniczce z Rosji, Witalii Diatczenko. Finałowe spotkanie było dość zacięte i zakończyło się wynikiem 7:5, 2:6, 7:5.
W sobotnim finale obie tenisistki wywalczyły identyczną ilość gemów. Jednak 18-letnia krakowianka przegrała kluczowe wymiany, co było przyczyną porażki. Młodsza z sióstr Radwańskich musiała uznać wyższość rywalki w końcówkach zarówno pierwszej, jak i trzeciej partii. Ula miała wyraźną przewagę jedynie w drugiej odsłonie, w której uzyskała przewagę podwójnego przełamania.

Dla Urszuli Radwańskiej był to drugi tegoroczny występ w finale singlowego turnieju. W sezonie letnim wygrała ITF o puli nagród 50 tysięcy dolarów w Vancouver. Podczas zmagań w Dubaju zarobiła 39 punktów rankingowych i pokonała m.in. Stefanie Voegele oraz Tatjanę Malek.

Tym samym Ula Radwańska zakończyła występy w sezonie 2008. W jego trakcie przesunęła się z 288. pozycji zajmowanej w styczniu na 129. miejsce, które będzie okupywać od najbliższego poniedziałku. Oprócz zwycięstwa w Vancouver najbardziej wartościowymi osiągnięciami Radwańskiej są druga runda Wimbledonu i ćwierćfinał imprezy WTA w Taszkiencie.

Wynik finału singla:

Witalia Diatczenko (Rosja) - Urszula Radwańska (Polska, 3) 7:5, 2:6, 7:5