Kolarstwo przełajowe. Trasa dla sprinterów

W niedzielę, w Złotym Potoku, najlepsi polscy kolarze przełajowcy walczyli w IX serii Pucharu Polski.


Zawodnicy z naszego regiony czterokrotnie stawali na podium.

- Tym razem przygotowaliśmy bardzo ciekawą trasę, która nie przypominała tych, na których zazwyczaj startuje się podczas zawodów przełajowych - mówi trener Błękitnych Koziegłowy Andrzej Chmurzewski. - Była niezwykle szybka, przez co wyścig był widowiskowy i często rozstrzygał się w końcówce.

W gronie juniorów na 3. miejscu finiszował Bartosz Pilis, czwarty był Łukasz Zawadzki, w elicie 6. był Kamil Gradek, 8. Mateusz Chmurzewski (wszyscy Błękitni), a w kategorii kobiet open Martyna Klekot (Tadpol Kolejarz Jura Częstochowa) finiszowała jako trzecia. Tym razem poza podium zakończył wyścig Kacper Gronkiewicz - 8. w wyścigu juniorów młodszych. Bardzo dobrze spisali się natomiast dwaj żacy z Koziegłów. Wygrał Karol Bubel, drugi był Dariusz Sikora.

Po niedzielnych zawodach wręczono nagrody dla najlepszych kolarzy przełajowców startujących w cyklu wyścigów w województwie śląskim. W grupie juniorów Silesia Cup otrzymał Pilis, trzeci był Zawadzki, w orlikach 2. był Gradek, 3. Mateusz Chmurzewski, a wśród kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Martyna Klekot.