Rafał Dobrowolski drugi u siebie. Tylko

Czternasty zawodnik igrzysk w Pekinie Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce drugi u siebie na międzynarodowych zawodach halowych.
Pokonał go znający znakomicie tory w Kielcach Robert Marcinkiewicz (ze Stellą zdobywał m.in. mistrzostwo Polski). - Żartował, że to są jego tory... Trzeba jednak przyznać, że strzelał rewelacyjnie, a Rafał już taki precyzyjny na hali nie jest - mówi Wiktor Pyk, trener kieleckich łuczników.

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynęW rywalizacji pań też niespodziewane rozstrzygnięcie. Najlepsza okazała się reprezentująca gospodarzy Kinga Mróz. - Faworytkami były bardziej utytułowane Anna Skłodowska ze Stelli czy też siostry Niemiec z Suchedniowa. Kinga jednak strzelała bardzo równo i pewnie. To dobry prognostyk na przyszłość, bo od nowego roku przechodzi do grupy seniorek - dodał Pyk. Dobrze wypadł też szósty zawodnik MŚ kadetów Maciej Fałdziński. W eliminacjach przedstawiciel gospodarzy zgromadził 567 punktów. Lepsi byli tylko Marcinkiewicz (577) i o punkt Dobrowolski.

W zawodach (połączonych z mikołajkowymi zmaganiami najmłodszych) rywalizowało 130 zawodników z Kielc, Brześcia, Warszawy, Radzymina, Radomia, Zamościa i Kołobrzegu.

Wyniki zawodów

Open seniorek i juniorek: 1. Kinga Mróz (Stella), 2. Natalia Proniewicz (Brześć), 3. Maja Rejmer (Marymont Warszawa)

Open seniorów i juniorów: 1. Robert Marcinkiewicz (ROKiS Radzymin), 2. Rafał Dobrowolski (Stella Kielce), 3. Piotr Nowak (Karima Prząsław).

Juniorki młodsze: 1. Irina Gul (Białoruś), 2. Karolina Frelicka, 3. Magda Pniewska (obie Stella).

Juniorzy młodsi: 1. Maciej Fałdziński (Stella), 2. Piotr Pokryszka, 3. Waldemar Mozoła (obaj Agros Zamość).

Drużynowo - kobiety: 1. Mewa Kołobrzeg, 2. Stellą I, 3. Stellą II; mężczyźni: 1. Marymont, 2. Stella, 3. Karima.

Zwycięzcy zawodów mikołajkowych

Młodziczki: Karolina Wikło (Olimpia Suchedniów) - 315 punktów i Hubert Soboń (Stella) - 338.

Dzieci starsze: Michalina Durlik (Stella) - 337 i Karol Nowak (Karima) - 336.

Dzieci młodsze: 1. Marcelina Herej (Karima) - 266 i Wiktor Cieśla (Włoszczowice) - 305.