Wygrana koszykarek ŁKS

Koszykarki ŁKS Siemens sprawiły niespodziankę, wygrywając w Brzegu z wyżej notowaną Odrą. To drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Przed wyjazdem do Brzegu łodzianki zapowiadały, że nie wrócą z pustymi rękami. Jednak spotkanie rozpoczęły bardzo źle, ponieważ po sześciu minutach przegrywały 2:16 (jedyne punkty zdobyła Dorota Sobczyk). Wtedy na boisku pojawiły się Alicja Perlińska i Olga Żytomirska, a drużyna gości zaczęła odrabiać straty. W 13 min po rzucie Perlińskiej był remis 25:25, lecz pod koniec drugiej kwarty gospodynie znów objęły kilkupunktowe prowadzenie.

Najwięcej emocji było jednak w ostatniej kwarcie. Najpierw po rzucie Żytomirskiej za dwa punkty, a po chwili po trafieniu Sylwii Wlaźlak z dystansu ŁKS Simens wygrywał 46:44. Trzy minuty przed końcem meczu był jednak remis 53:53, ale ostatnie punkty w meczu zdobywały już tylko ełkaesianki, dzięki czemu po raz drugi pokonały Odrę.

Odra Brzeg - ŁKS Siemens 53:59

Kwarty: 23:11, 12:18, 9:12, 9:18

ŁKS Siemens: Kenig 14, Żytomirska 13, Sobczyk 10, Wlaźlak 10, Perlińska 8, Koryzna 2, Kowalenko 2.