KSS wygrywa na otwarcie memoriału red. A. Kowalczyka

Od zwycięstwa 25:23 z wicemistrzem Litwy Eastconem Wilno w Nowinach rozpoczęły grę w XI międzynarodowym memoriale red. Andrzeja Kowalczyka szczypiornistki KSS-u Kielce.
Od zwycięstwa 25:23 z wicemistrzem Litwy Eastconem Wilno w Nowinach rozpoczęły grę w XI międzynarodowym memoriale red. Andrzeja Kowalczyka szczypiornistki KSS-u Kielce. - Pokonaliśmy bardzo dobry zespół głównie dzięki świetnej motoryce. Było jednak też trochę mankamentów, zwłaszcza w obronie na pozycjach bocznych rozgrywających - powiedział Marian Siewruk, trener gospodyń imprezy. Przez pierwszą połowę jego zespół toczył wyrównaną walkę z Litwinkami - aż dziewięć razy notowano remis. Dopiero w 33. minucie (mecze trwają 2x25 min.) kielczanki po trafieniu Aleksandry Pokrzywki odskoczyły na trzy trafienia (16:13). Taką przewagę utrzymały przez kolejne 12 minut - 22:19 (znów Pokrzywka). Mogły prowadzić wyżej, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na skuteczną prawoskrzydłową Eastconu - Indre Norvilyte (4 bramki w 7 minut!). Ostatni cios Litwinkom zadała Kinga Lalewicz, dobijając ze skrzydła rzut Pokrzywki.

Przed KSS jeszcze - w piątkowy wieczór - w Nowinach mecz z pierwszą reprezentacją Estonii. Od soboty impreza przenosi się na halę przy ul. Krakowskiej w Kielcach. Kielczanki o godz. 11 zagrają tam z Carlosem Astol II Jelenia Góra, a o 18.30 z mistrzem Litwy - Egle Wilno. W niedzielę o 13 na zakończenie turnieju zmierzą się z rumuńską Resitą.

Wstęp na wszystkie mecze memoriału jest wolny.

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

KSS Kielce - Eastcon Wilno 25:23 (11:11)

KSS: Wałcerz, Wiekiera - Szymańska 9, Pokrzywka 5, K. Bugajska 4, Kot 3, Lalewicz 2, Słoma 1, Nowak 1, Olejarczyk, Dziedzic, Młynarczyk, Toboła.