Legia może zarobić miliony euro na swoim zawodniku. To będzie hit zimy?

PRZEGLĄD PRASY. Takesure Chinyama może zimą odejść z Legii Warszawa. Klub ze stolicy otrzymał już ponoć ofertę z Eintrachtu Frankfurt, opiewającą na kwotę 3 milionów euro - pisze "Przegląd Sportowy".
Przyrowski odejdzie zimą z Polonii» 

- Na razie nie wiadomo, czy najskuteczniejszy zawodnik legionistów otrzyma zgodę na odejście z zespołu. Dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak wyjechał na urlop, podobnie jak Chinyama. Przy Łazienkowskiej od dawna powtarzają, że nie ma zawodnika nie na sprzedaż, to tylko kwestia ceny. A ta w tym przypadku jest bardzo atrakcyjna - pisze gazeta.

Ciekawe jest również to, jaką decyzję podejmie sam piłkarz, który nie ukrywał ostatnio niezadowolenia z wielkości zarobków (140. tysięcy euro rocznie).

Przenosiny zawodnika z Zimbabwe do Eintrachtu, który występuje w 1. Bundeslidze, byłyby trzecim co do wielkości transferem piłkarza z ligi polskiej. Za większą sumę przechodzili wcześniej Łukasz Fabiański do Arsenalu i Dawid Janczyk do CSKA Moskwa.

Chinyama został definitywnie wykupiony przez Legię przed tym sezonem za 300 tysięcy euro z Monomotapy United. Wcześniej przez rok grał na wypożyczeniu.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama