Puchar UEFA: Lech poznał potencjalnych rywali

Manchester City, Metalist Charków, Standard Liege i Udinese zapewniły sobie w czwartek pierwsze miejsca w grupach i są potencjalnymi rywalami Lecha Poznań w kolejnej rundzie. W środę zwycięstwo w grupie zapewniły sobie HSV Hamburg, St. Etienne i Wolfsburg. Losowanie par 1/16 finału Pucharu UEFA w piątek o godz. 12.
Lech nikogo nie sprzeda! Kupił Bośniaka i Chorwata »

Sensacją fazy grupowej jest odpadnięcie Sevilli. Zespół, który przed ostatnią kolejką miał jeszcze szanse nawet na pierwsze miejsce w grupie C, przegrał z Sampdorią i skończył rozgrywki na 4. miejscu.

Do ostatnich minut o awans walczył PSG i Racing. Francuzi strzelili o jednego gola więcej i to oni zagrają w 1/16 Pucharu UEFA.

Grupę B niespodziewanie wygrał Metalist Charków z Sewerynem Gancarczykiem w składzie. Polak zagrał cały mecz, a jego zespół pokonał Benfikę 1:0 i wyprzedził w tabeli Galatasaray. Trzecie miejsce w grupie zajął Olympiakos. W wygranym 4:0 meczu z Herthą 90 minut zagrał Michał Żewłakow.

Prowadzenie w grupie D obroniło Udinese. Włosi co prawda przegrali z Nijmegen (bez Arkadiusz Radomskiego), ale potknięcia nie wykorzystał Tottenham, który odrobił dwubramkową stratę i zremisował ze Spartakiem 2:2.