Krzynówek pożegnał rok asystą na San Siro z Milanem

Wolfsburg zremisował 2:2 z AC Milan i zajął pierwsze miejsce w grupie 1 Pucharu UEFA. Wiosną w 1/16 finału rywalem Niemców może być Lech. Jacek Krzynówek zagrał prawie godzinę
Wolfsburg komplikuje plany Milanu »

- Fajnie byłoby przyjechać do Poznania - mówi Sport.pl Krzynówek, który w środę wszedł na San Siro w 38. minucie. Dziewięć minut przed końcem miał asystę przy bramce na 2:2, wcześniej też miał udział przy golu dla VfL.

- Trener Felix Magath kazał mi się rozgrzewać już od dziesiątej minuty - mówi ze śmiechem Krzynówek. - Wszedłem po półgodzinie gry za Christiana Gentnera. Trener wkurzał się na niego od początku. W ogóle jak tak popatrzeć na nasze zmiany, to można się pośmiać. Magath zdejmuje zawodników w trakcie pierwszej połowy, a potem ściąga zmiennika w drugiej. Ja z Borussią Dortmund wszedłem w 60. minucie, a zszedłem z powodu kontuzji w ostatniej.

32-letni skrzydłowy ma już serdecznie dość. I Wolfsburga, i Magatha. - Chcę odejść, nie jestem taki słaby, jak wskazywałoby traktowanie mnie tutaj - mówi Krzynówek. - W Pucharze UEFA Heerenveen strzeliłem gola, w Mediolanie miałem asystę.

Za mecz z Milanem Krzynówek dostał od "Kickera" notę 3 (dobrze), lepsi byli tylko bramkarz Benaglio i napastnik Dżeko.

- Jak widać, formy nie straciłem - mówi Krzynówek, który tej jesieni więcej minut spędził na boisku w koszulce kadry niż Wolfsburga. Stąd taka determinacja do zmiany klubu. - Rozmawiałem z trenerem Śląska Ryszardem Tarasiewiczem. Pytał, czy jest możliwe, bym zimą do nich dołączył, czy w ogóle biorę taką opcję pod uwagę. Gdyby to ode mnie zależało, już dawno nie byłoby mnie w Wolfsburgu - opowiada Krzynówek, który jest mocno skołowany całą sytuacją. - Raz słyszę, że trener i dyrektor sportowy w jednej osobie nigdzie mnie nie puści. Potem - że będzie robił miejsce dla nowych zawodników, że pojawiły się oferty z Wrocławia i Górnika Zabrze... Na razie więc nie wiem, co i jak. Czekam z nadzieją, że od wiosny zacznę grać.

Jesień Krzynówka

4 - tyle meczów Bundesligi

115 - tyle minut spędził na boiskach Bundesligi tej jesieni (na 1530 możliwych)

4 - tyle meczów Pucharu UEFA

156 - tyle minut spędził na boisku w PUEFA (na 540 możliwych). Strzelił gola i miał asystę

6 - tyle meczów kadry

376 - tyle minut spędził na boisku w reprezentacji (na 540 możliwych)

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama