Rugby znów w Toruniu. Szerszenie zapraszają

Reaktywacja jednego z najbardziej męskich sportów w naszym mieście. Powstał klub rugby KS Szerszenie. Pierwszy trening nowej drużyny już dzisiaj.
Wcześniej zespół pod nazwą Wektor Car walczył na zapleczu ekstraklasy. Swoje mecze toruńscy rugbyści rozgrywali na boisku przy ul. Skłodowskiej. Po kilku latach przerwy postanowiono reaktywować klub.

Teraz drużyna nazywać się będzie KS Szerszenie Toruń. Część zawodników wróciła do kraju po dłuższym pobycie na Wyspach. Tam trenowali z drużynami irlandzkimi i angielskimi. Są też tacy zawodnicy, którzy od lat pracują w naszym mieście i dali namówić się kolegom na powrót do sportu. Pomagali oni w tworzeniu się sekcji rugby w Unisławiu i Bydgoszczy.

Popularność tej dyscypliny w ostatnich latach wzrosła - pojawiło się wiele nowych drużyn. Dlatego torunianie rozpoczną rywalizację od ligi regionalnej. KS Szerszenie organizują także nabór młodzieży - czekają na chętnych. Zgłaszać mogą się 14-latkowie i starsi. Pierwsze spotkanie i trening pokazowy odbędzie się dzisiaj o godz. 18.30 w sali sportowej SP nr 23 przy ul. Osikowej. Szczegóły: tel. 793-522-552, 783-965-356.