Mocni rywale KSS-u w memoriale Kowalczyka

- Mamy bardzo mocnych przeciwników, najsilniejszych w historii, i można sporo się od nich nauczyć - cieszy się Marian Siewruk, trener KSS-u Kielce. Od piątku jego zespół gra w XI Międzynarodowym Memoriale red. Andrzeja Kowalczyka

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynęDo Kielc udało się zaprosić stałych uczestników turnieju: mistrza - Egle Wilno oraz wicemistrza Litwy - Eastcon Wilno. W dodatku wystąpi mocny rumuński pierwszoligowiec (odpowiednik I ligi polskiej) - Universitatea Resita, który w tym sezonie w siedmiu meczach odniósł komplet zwycięstw. Stawkę uzupełnią reprezentacja Estonii oraz wicelider grupy A I ligi - Carlos Astol II Jelenia Góra. - Będziemy chcieli wygrywać, ale najważniejsze, byśmy wiele wynieśli z turnieju i ogrywali zawodniczki rzadko występujące w lidze. Cieszę się, że udało się zaprosić po raz pierwszy w historii zespoły z Rumunii i Estonii. Te pierwsze na pewno będą mocne, bo widać po reprezentacji Rumunii, że wiele potrafi, a Estonki to zagadka. Fajnie jednak zmierzyć się z rywalkami prezentującymi inny styl gry - dodaje szkoleniowiec kielczanek.

Okazję do zobaczenia silnych rywali będą mieli kibice w dwóch miastach - w piątek w Nowinach w hali przy ul. Gimnazjalnej 1, a w sobotę i w niedzielę w Kielcach na Krakowskiej. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny. Jednym z patronatów imprezy jest "Gazeta Wyborcza".

Program memoriału:

Piątek (hala w Nowinach)

Godz. 9.45: Resita (Rumunia) - Estonia,

11.15: Jelenia Góra - Egle Wilno (Litwa),

12.45: KSS - Eastcon Wilno (Litwa),

15.15: Jelenia Góra - Resita,

16.30: otwarcie turnieju,

17.30: Eastcon - Egle,

19: KSS - Estonia

Sobota (hala na Krakowskiej)

Godz. 9.30: Eastcon - Estonia,

11: KSS - Jelenia Góra,

12.30: Egle - Resita,

15.30: Jelenia Góra - Estonia,

17: Eastcon - Resita,

18.30: KSS - Egle

Niedziela (hala w Kielcach)

Godz. 10: Jelenia Góra - Eastcon,

11.30: Egle - Estonia,

13: KSS - Resita,

14.30: zakończenie turnieju.