Sport.pl

Legia Warszawa kontuzjowana. Dr Machowski: Urazów tyle co zwykle

Klubowy lekarz Legii Warszawa Stanisław Machowski nie potrafi wytłumaczyć przyczyn plagi kontuzji w zespole. Aż siedmiu zawodników ostatnio się leczyło. - Wszyscy są winni. Sport wyczynowy jest winny. Presja sławy, wyniku i pieniądza - twierdzi
Przeczytaj cały wywiad z doktorem Legii »

Doktor Stanisław Machowski to jeden z najbardziej znanych lekarzy sportowych w Polsce, wiele lat pracował z reprezentacją Polski i Legią Warszawa. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" został zapytany o przyczyny wręcz masowej fali kontuzji w klubie. W ostatnim czasie nie mogli grać m.in. Grzelak, Szałachowski, Tito, Descarga, Kumbev, Edson i Szala. Doktor Machowski na wiele pytań unika odpowiedzi, nie chce wziąć odpowiedzialności za sytuację zdrowotną piłkarzy: - Był w Legii taki trener, który miał jedenaście kontuzji mięśniowych w czasie jednej rundy. I wtedy nie rozmawialiśmy o tym problemie, a teraz rozmawiamy? - pyta rozłoszczony. I tłumaczy: - Kontuzji jest tyle, ile zazwyczaj. Każda z innej przyczyny. [...]Są i mięśnie, i stawy, i więzadła, i łąkotki, każdemu może się coś zdarzyć.

Czy Stanisław Machowski bierze udział w ocenie piłkarza przed transferem? Tak. Dlaczego więc tylko jeden z ostatnich nabytków - Maciej Iwański - non-stop gra w zespole, a reszta się leczy, albo leczyła? Czy jego stan zdrowia został źle rozpoznany? Lekarz w odpowiedzi przytacza porównanie z zakupami w sklepie mięsnym: - Jak pan idzie na zakupy - mówi Machowski dziennikarzowi - to może pan mieć tysiąc złotych, albo dziesięć złotych i albo pan kupi szynkę, albo pasztetową. Podobnie jest z piłkarzem.

Doktor nie potrafi jednak wytłumaczyć, dlaczego niektórzy piłkarze rozkwitają dopiero po odejściu z Legii, gdzie ciągle byli kontuzjowani. Przypomnijmy: Tomasz Jarzębowski, który w Legii nie grał wcale, po transferze cieszy się wspaniałym zdrowiem. To według Małachowskiego przypadek specyficzny. - Nie wolno nikomu odbierać nadziei. Jarzębowski miał cztery operacje, a jednak gra.

Kontuzje Jarzębowskiego, jak przypadek Szałachowskiego - przeczytaj całą rozmowę »

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama

Więcej o: