Gwiazdy zagrają dla dzieci

W poprzednich latach w Suwałkach odbyły się dwie imprezy piłkarskie z udziałem gwiazd nie tylko z Polski. Tym razem postanowiono połączyć siły i w piątek odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej Suwałki 2008
Najpierw za sprawą m.in. Wojciecha Kowalewskiego, najbardziej znanego wychowanka Wigier, w Suwałkach rozgrywany był Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Zazwyczaj kilka tygodni później towarzystwo Sprawni razem organizowało Turniej Noworoczny. Zebrane pieniądze były przekazywane na cele charytatywne.

- Stwierdziliśmy, że dwa turnieje na przełomie roku to za dużo i łączymy siły - wyjaśnia Dariusz Mazur, dyrektor sportowy Wigier i jeden z organizatorów imprezy. - Wiąże się to też oczywiście z tym, że organizacja jednej imprezy będzie nas mniej kosztować niż dwóch.

W turnieju weźmie udział pięć drużyn. Jak co roku do zmagań przystąpi reprezentacja Litwy, a w jej składzie zagrają m.in. dobrze znani z polskich boisk Grażvydas Mikulenas oraz Raimondas Vileniskis. Bramki bronić będzie z kolei golkiper Dynama Moskwa Żydrunas Karcemarskas. Największa gwiazdą w zespole prezydenta Suwałk będzie natomiast Patryk Małecki, wychowanek Wigier grający obecnie w Wiśle Kraków. Ponadto zagrają też: Jacek Cyzio, Jacek Bayer, Dariusz Bayer, Dariusz Czykier czy Piotr Stokowiec.

Stawkę ekip uzupełnią zawodnicy II-ligowych Wigier, drużyna dziennikarzy oraz zespół sponsora turnieju - Stollar Suwałki. Wśród uczestników zmagań zabraknie natomiast Kowalewskiego, obecnie piłkarza greckiego Iraklisu Saloniki.

- Niestety 20 grudnia gra jeszcze mecz ligowy i nie będzie mógł przyjechać - tłumaczy Mazur. - Oprócz zmagań piłkarskich nie zabraknie też oczywiście innych atrakcji. Będą różnego rodzaju konkursy i licytacje, a w tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Suwałkach oraz Stowarzyszenie "Spartakus", które organizuje imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży.

Początek turnieju w hali OSiR w piątek o godz. 16.30. Wstęp jest bezpłatny.