Udane otwarcie Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju ITF w Dubaju (pula nagród 75 tysięcy dolarów). 18-letnia Polka pokonała 6:3, 6:2 rosyjską kwalifikantkę Walerię Sawinyk. W kolejnej fazie zmagań rywalką rozstawionej z "trójką" krakowianki będzie "lucky looser", Laura Siegemund. Młodsza z sióstr Radwańskich awansowała także do ćwierćfinału gry podwójnej.
Pierwsza rywalka Polki nie była zbyt wymagająca. Sawinyk jest 17-letnią Rosjanką, która zajmuje 546. pozycję w rankingu WTA. W Dubaju przebrnęła przez eliminacje, w których pokonała m.in. Rebeccę Marino i Stefanię Boffę. Jednak we wtorkowym pojedynku pierwszej rundy Radwańska była o klasę lepsza. Nie pozostawiła młodszej o zaledwie 3 miesiące rywalce żadnych szans, oddając jej 5 gemów. Trzecia rakieta naszego kraju i turnieju w Dubaju wygrała pierwszą partię do trzech, natomiast w drugim secie triumfowała do dwóch. Kolejną przeciwniczkę 18-letniej Polki będzie Niemka Laura Siegemund. Grająca w imprezie głównej jako "lucky looser" 20-latka pokonała na początek Shikhę Uberoi.

Dla Urszuli Radwańskiej występ w Dubaju jest pierwszym startem po ukończeniu 18 lat. Za awans do drugiej rundy Polka otrzyma 7 punktów do rankingu WTA.

Ula Radwańska wygrała także inauguracyjne spotkanie deblowe. Polka wraz z Tatjaną Malek pokonały 3:6, 6:0, 10-8 duet węgierski, Kirę Nagy i Aniko Kapros, i awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej.

Wynik pierwszej rundy singla:

Urszula Radwańska (Polska, 3) - Waria Sawinyk (Rosja, Q) 6:3, 6:2

Wynik pierwszej rundy debla:

U. Radwańska, T. Malek (Polska, Niemcy, 4) - K. Nagy, A. Kapros (Węgry, WC) 3:6, 6:0, 10-8