Legion ponownie najlepszy

PIŁKA NOŻNA. Zespół Legionu 13 Radom triumfował w IX Ogólnopolskim turniej halowej piłki nożnej Ursynów Cup, który odbył się w Warszawie.
Turniej zorganizowany dla dziesięciolatków skupił czołowe zespoły z Polski w tej kategorii wiekowej. Podopieczni Łukasza Glisty - podbudowani wygraną kilka dni wcześniej w równie silnie obsadzonych zawodach Mazovia Cup Ciechanowie - od mocnego akcentu rozpoczęli udział w warszawskich zawodach. Młodzi radomianie w inauguracyjnym pojedynku pokonali 2:1 Zawiszę Bydgoszcz, by w kolejnym uporać się z gospodarzami zawodów Ursusem Warszawa 2:0. W ostatnim grupowym meczu Legion podzielił się punktami z Pogonią Siedlce, remisując 1:1. W meczu, którego stawką był półfinał, UKS pokonał Widzew Łódź 1:0. W półfinałach organizatorzy przewidzieli mecze systemem każdy z każdym. Radomianie najpierw pokonali 2:0 SEMP Warszawa i bezbramkowo zremisowali ze stołeczną Alfą. W decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu podopieczni Glisty nie dali szans ŁKS-owi Łódź, wygrywając 2:0 i zasłużenie zdobywając okazały puchar.

Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Gędaj, zdobywca 5 goli, zaś najlepszym bramkarzem wybrano innego przedstawiciela Legionu Marcela Grabowskiego.