Radwańska rewelacją sezonu tenisowego

W tenisie nadszedł czas podsumowań. Bardzo wysoko oceniane są tegoroczne występy Agnieszki Radwańskiej. Oficjalny portal federacji WTA uznaje Polkę za najlepszą młodą tenisistkę roku, a należąca do Sky strona Sportinglife.com pisze, że Radwańska jest jedną z czterech młodych zawodniczek, na którą trzeba zwrócić uwagę w nadchodzącym sezonie.
Radwańska w piątce najlepszych? - typują Amerykanie

Jeśli chodzi o przebieg kariery, Radwańską można stawiać jako wzór do naśladowania - pisze oficjalna strona WTA w jednym z artykułów podsumowujących sezon. Przypomina, że Polka jest jedną z pięciu nastolatek w pierwszej dwudziestce światowego rankingu. Pozostałe to Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, Białorusinka Viktoria Azarenka, Francuzka Alize Cornet i Słowaczka Dominika Cibulkova. Radwańska jest z nich notowana najwyżej - na 10. pozycji na świecie.

Federacja WTA podkreśla, że kariera Radwańskiej rozwijała się dotąd idealnie. "W 2005 r. wygrała juniorski Wimbledon, w 2006 r. zwyciężyła w juniorskim Rolandzie Garrosie. Pierwszy sezon seniorski w 2007 r. upłynął pod znakiem zwycięstw z Marią Szarapową, Martiną Hingis i Danielą Hantuchovą. Radwańska otrzymała też prestiżową nagrodę dla Debiutantki Roku" - czytamy w artykule. "Rok 2008 r. był kolejnym wielkim krokiem naprzód. Radwańska jako pierwsza Polka przekroczyła milion dolarów zarobionych na korcie. Wygrała trzy turnieje, osiągnęła dwa ćwierćfinały Wielkiego Szlema, a na koniec zagrała w kończących sezon Mistrzostwach WTA i w pięknym stylu pokonała Swietłanę Kuzniecową" - wylicza oficjalny portal kobiecego tenisa. Mocno chwalona jest też Caroline Wozniacki, która zdołała awansować z 60. na 12. miejsce. Nieco mniej miejsca portal poświęca pozostałym nastolatkom.

Sportinglife.com umieszcza Radwańską w gronie czterech tenisistek, którym warto przyglądać się w nadchodzącym sezonie. Na pierwszym miejscu wymienia 15-letnią Brytyjkę Laurę Robson, która wygrała tegoroczny juniorski Wimbledon (tego dnia trafiła na okładkę "Timesa"). Ale młoda Brytyjka na razie nie ma szansy na przebicie się do czołówki rankingów. Zdaniem Sportinglife.com w czołowej dziesiątce mogą za to "namieszać" Radwańska i Caroline Wozniacki. "Radwańska musi jednak poprawić serwis. To jedyny element, który może przeszkodzić jej w dalszej drodze na szczyt" - pisze należący do Sky portal. Czwartą tenisistką, na którą zwraca uwagę, jest 19-letnia Niemka Sabine Lisicki.

144 970 kilometrów Radwańskiej - nietypowe podsumowanie sezonu Agnieszki