SPORT W SKRÓCIE

Orliki dla Radomiaka...

PIŁKA NOŻNA. Młodzi zawodnicy Radomiaka z rocznika 1997 wygrali ogólnopolski turniej halowej piłki nożnej "żaków" o Puchar Prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni Roberta Półbratka w grupie zajęli drugie miejsce, jednak w meczu półfinałowym dość niespodziewanie po dramatycznym pojedynku wygrali 1:0 z faworytem całych rozgrywek Legionem Radom. W drugim półfinale Broń II Radom uległa 3:4 Orłą Bodzentyn. W finale zieloni 2:1 wygrali z drużyną z Bodzentyna i zasłużenie zdobyli puchar. Najlepszym bramkarzem turnieju Orlik Cup został Kacper Stachura z Sokoła Starachowice. Z kolei tytuł najlepszego piłkarza otrzymał Michał Boniecki z Radomiaka.

...i GUKS Gorzkowice

PIŁKA NOŻNA. Drużyna z Gorzkowic zwyciężyła w Świątecznym Festiwalu Halowej Piłki Nożnej Orlik Cup 2008. Chłopcy z rocznika 1996 w finałowym pojedynku pokonali swoich rówieśników z Championa Pionki 5:4. W meczu o zajęcie trzeciego miejsca Lider Lipsko wygrał 2:1 z Młodzikiem Radom. W sumie w turnieju wystartowało jedenaście drużyn podzielonych na dwie grupy. Najlepszym strzelcem zawodów z dorobkiem dziesięciu goli został Krzysztof Gibroń z Gorzkowic. Ten sam piłkarz otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika imprezy, a bramkarzem zawodów został wybrany Jakub Kozłowski z Lidera.

Weterani przy stołach

TENIS STOŁOWY. Mistrzostwa Radomia weteranów zgromadziły na starcie rekordową liczbę uczestników. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W przedziale od 40 do 50 lat zwyciężył Jan Molęda, który w finale 3:0 pokonał Stefana Wielgusa. Obaj na co dzień reprezentują barwy radomskiej Broni, grając w rozgrywkach trzeciej ligi. Na trzecim miejscu uplasował się Janusz Zbroja, który ograł 3:2 Jacka Jaśkiewicza. Z kolei w kat. powyżej 50 lat triumfował Ryszard Komisarczyk, na drugim miejscu uplasował się Ryszard Kruk, natomiast trzeci był Benedykt Mąkosa.