Polpharma liderem PLK

Wygrana koszykarzy Polpharmy w Warszawie, porażka Czarnych w Poznaniu

Dzięki sobotniej porażce Turowa Zgorzelec, Polpharma Starogard Gdański mogła walczyć w niedzielę na wyjeździe z Polonią Warszawa o pozycję lidera. W pierwszej połowie mecz stał pod znakiem indywidualnych popisów, słabo było ze skutecznością. Poprawiło się to nieco po przerwie, a wynik oscylował wokół remisu. Na sześć sekund przed końcem Polonia prowadziła 70:67. Ale piłkę z autu dostał Paweł Kowalczuk i trafił za trzy. Doprowadził do drugiej dogrywki w drugim meczu tych drużyn w tym w sezonie. W niej, podobnie jak w Starogardzie, więcej zimnej krwi zachowała Polpharma.

Polonia Warszawa - Polpharma Starogard Gdański 77:87. Kwarty: 15:13, 16:24, 24:13, 15:20. Dogrywka: 7:17. Polonia: Adams 20 (3), Harrington 18 (1), Frasunkiewicz 12, Johnson 9 (1), Ansley 7 oraz Bacik 5, Radke 4, Przybylski 2, Nowakowski 0, Ludwin 0. Polpharma: Tuljković 16 (2), Sulowski 10 (2), Coleman 9, Barkley 8, Eldridge 8 oraz Hicks 18 (3), Kowalczuk 9 (1), Żurawski 9, Jarecki 0.

Trzeciej porażki z rzędu w PLK doznali koszykarze Energi Czarni Słupsk. Tym razem lepszy od podopiecznych Gaspera Okorna okazał się jeden z najsłabszych zespołów ligi - PBG Basket Poznań. Na niespełna minutę przed końcem Adam Wójcik z PBG trafił rzut wolny i doprowadził do remisu 65:65. Piłkę mieli Czarni, Mantas Cesnauskisa spudłował z dystansu. Gospodarze zdecydowali się grać do końca, ale rzut Wójcika także był niecelny. Pod koszem znalazł się jednak Bobby Brannen i zdobył zwycięskie punkty.

PBG Basket Poznań - Energa Czarni Słupsk 67:65. Kwarty: 26:15, 16:18, 14:15, 11:17. PBG: Wójcik 20 (1), Brown 14 (2), Jones 10, Szawarski 4, Brannen 3 oraz Moćnik 5 (1), Bigus 5, McLean 4, Smorawiński 2, Mowlik 0, Prus 0. Czarni: Straight 9 (1), Howell 3, Dutkiewicz 2, Ingram 0, Bakić 0 oraz Kedzo 23 (3), Malesa 11 (3), Cesnauskis 9 (1), Leończyk 4, Bennett 4.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Victoria Górnik Wałbrzych - Sokołów Znicz Jarosław 103:81, AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 70:68, Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 80:93.