II liga koszykarzy: UMKS skuteczny jak nigdy

Rekord skuteczności w sezonie ustanowili koszykarze UMKS-u. Kielczanie zdeklasowali u siebie Limbach Limanowa, zdobywając aż 112 punktów.

To piąty mecz w rozgrywkach (a czwarty we własnej hali), w którym podopieczni Grzegorza Kija rzucili ponad setkę. Kielczanie do przerwy nie pozostawili rywalom złudzeń, komu w sobotni wieczór przypadnie komplet. Bo w 12. minucie po celnym rzucie Huberta Makucha wygrywali różnicą 25 punktów - 45:20! A niedługo później, po trafieniu Rafała Gila, aż 57:26. Gospodarze imponowali celnością. W pierwszej odsłonie trafili 19 z 24 rzutów za dwa punkty oraz 5 z 11 zza linii 6,25 metra. Dla porównania goście mieli odpowiednio 8/21 oraz za trzy - 2 z 10. Po przerwie ich gra wyglądała niewiele lepiej i nie mieli żadnych szans na odrobienie strat. Tym bardziej że popełniali mnóstwo strat w ataku (aż 20 w całym meczu). Kij w drugiej połowie dał zatem odpocząć swoim najlepszym zawodnikom, a na parkiecie brylowali rezerwowi. Barierę setnego punktu jego zespół pokonał już w 35. minucie, po drugim z rzędu celnym rzucie za 3 punkty Błażeja Jurczyka. - Spodziewaliśmy się tak wysokiego zwycięstwa, bo na własnym parkiecie jesteśmy mocni. Mam nadzieję, że w najbliżej kolejce pokażemy, że potrafimy również tak grać na wyjeździe. Zresztą jeśli myślimy o awansie do I ligi, to musimy pokonać Basket Kraków - podsumował trener Kij. A mecz z liderem drugiej ligi już w najbliższą sobotę.

Zagłosuj już teraz . Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

Kielecki szkoleniowiec był też zadowolony z debiutu wypożyczonego ze Znicza Pruszków 20-letniego Pawła Bacika. - Widać, że jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie i szybko wpasował się w nasz zespół. Miał kilka świetnych asyst, po których nasi wysocy zawodnicy - Wojciech Miernik i Rafał Gil - mieli idealne pozycje i zdobywali łatwe punkty - ocenił.

UMKS Kielce - Limbach Limanowa 112:73 (38:20, 24:9, 21:21, 29:23)

UMKS: Pilecki 20 (3), Gil 19 (1), Kasperzec 15 (1), Dziura 11, Miernik 10 (1), Lewandowski 9 (1), Makuch 9, Jurczyk 6 (2), Fąfara 6, Jastrząb 3, Bacik 2, Walczyk 2.