SPORT W SKRÓCIE

Kielczanin trenerem kadry bokserów

47-letni Stanisław Łakomiec zastąpił pracującego z polskimi pięściarzami przez ostatnie osiem lat Ludwika Buczyńskiego i został szkoleniowcem reprezentacji Polski w boksie. Nowy trener pochodzi z Masłowa, był w latach 1980-1985 zawodnikiem Błękitnych Kielce. W ich barwach startował na MŚ i dwukrotnie na ME, a także zdobywał medale mistrzostw Polski. Potem przeniósł się do stołecznej Gwardii, gdzie od wielu lat jest trenerem. Oficjalnie zespół narodowy obejmie 2 stycznia, a z zawodnikami spotka się po raz pierwszy na zgrupowaniu w Wiśle.

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

Cztery finały na Festiwalu Badmintona

Bardzo dobrze w stawce 240 zawodników z 6 krajów (grano na 20 kortach!) spisali się na V Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Badmintona suchedniowianie z Orlicza. W rywalizacji drużynowej ten zespół był drugi za Technikiem Głubczyce. Pierwsze miejsce wśród młodziczek zdobyła Zuzanna Glijer, drugie wśród juniorów deble Filip Przyjemski - Tomasz Persona i Magdalena Gałek - Martyna Persona oraz para Paweł Przyjemski i Łukasz Jasiński wśród juniorów młodszych. Na podium stawał jeszcze w tej ostatniej grupie duet Anna Belicka - Katarzyna Szumielewicz, a tuż za nim sklasyfikowano Tomasza Personę i Magdalenę Gałek w singlu juniorów oraz mikst juniorów młodszych Pawła Przyjemskiego i Annę Belicką.

Pierwsza w Warszawie

Magdalena Stępnik z Gemika Kielce grała w dwóch finałach silnie obsadzonego Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Warszawie w tenisie (zawodniczki do 12 lat). Największy opór (wcześniej pokonała trzy rywalki) stawiła jej w finale Marcjanna Owczarek z Legii. Stępnik pierwszego seta przegrała 2:6, następnego wygrała 6/0, a decydujący po zaciętej walce 10:8. W grze podwójnej w parze z Adą Sosnowską (TSTZ Gem) przegrały decydujący pojedynek 5:7, 6:2, 10:6 z Adą Gorczyńską i Karoliną Silwanowicz (niestowarzyszona/Stanley Białystok).